reklama

Záchranné zložky absolvovovali rozsiahle taktické cvičenie

Na začiatku celej akcie bol lupič. Po násilnom vniknutí do priestorov internátu MTF STU na Bottovej ulici sa zlodejovi nalepili na päty špeciálne policajné jednotky. V zúfalej snahe utiecť z miesta činu lúpežník založil v jednej z internátnych izieb požiar. Zasiahnuť preto museli ďalšie záchranné zložky: hasiči a zdravotníci.

Cvičenie záchranárov sledovali desiatky ľudí

Takýto scenár malo taktické cvičenie, svedkami ktorého boli v utorok dopoludnia obyvatelia sídliska Prednádražie. Podľa slov vedúceho cvičenia Mariána Bugára na akcii sa priamo zúčastnilo asi osemdesiat profesionálnych hasičov, policajtov  a zdravotníkov. „Taktické cvičenia v takomto rozsahu organizujeme na území Trnavského kraja raz za rok,“ spresnil šéf KR HaZZ v Trnave Vladimír Mrva.

Ciele rozsiahlej záchrannej akcie ozrejmil Marián Bugár: „Bolo potrebné zlikvidovať požiar a následné zadymenie priestorov budovy. Zároveň hasiči začali s evakuáciou osôb pomocou výškovej techniky, lezeckej záchrannej skupiny a leteckej hasičskej záchrannej služby.“

VIDEO:

Jednotlivé záchranárskej zložky si počas zásahu vyskúšali aj kooperáciu spojenia s Integrovaným záchranným systémom. Náklady na takéto cvičenie neboli podľa V. Mrvu nijako mimoriadne. „Každá zo zložiek sa zúčastnila cvičenia vo svojom pracovnom čase. Do nákladov na cvičenie možno započítať len pohonné hmoty. Vrtuľník lietal v rámci plánovaných letových hodín,“ poznamenal krajský šéf hasičov.

Primátor mesta Trnava Štefan Bošnák, ktorý sa celého zásahu zúčastnil, pripomenul, že finančné náklady na usporiadanie taktického cvičenia nie sú podstatné: „Musíme si uvedomiť, že nikto z nás nevie odhadnúť, kedy a kde budeme záchranárov potrebovať. Preto je dôležité, aby získali čo možno najviac skúseností aj prostredníctvom takýchto cvičení. Otázka financií tu nie je podstatná, dôležitá je koordinácia činností a skúsenosti záchranárskych zložiek,“ uviedol Bošnák.

Taktického cvičenia sa zúčastnili hasičské zbory z okresov v pôsobnosti Trnavského kraja, s výnimkou Dunajskej Stredy.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2010 14:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.