reklama

Pri Voderadoch položili základný kameň dlho avizovaného projektu veľkého outletového centra

Položením základného kameňa odštartovala v pondelok 5. novembra 2012 v lokalite Jozefov Dvor pri Voderadoch avizovaná výstavba projektu ONE Fashion Outlet.

Slávnostného okamihu sa zúčastnili priamo na vznikajúcom stavenisku predstavitelia developerskej spoločnosti Realiz, starosta Voderád Marek Turanský a zástupcovia stavebnej firmy Zipp z konzorcia Strabag, ktorá je generálnym dodávateľom stavby.

Výstavbu prvej fázy outletového centra so 70 obchodmi módnych a športových značiek, ale aj reštauráciami a kaviarňami, plánujú dokončiť v druhej polovici roka 2013. Projekt je predbežne rozdelený na tri etapy.


Základný kameň outletu poklepali zástupcovia developera a generálneho dodávateľa v spoločnosti starostu Voderád M. Turanského (vľavo)

Podľa slov manažéra projektu Vladimíra Kozára (na hornej snímke vpravo) po ukončení prvej fázy plánujú spustiť realizáciu druhej etapy. „Otázna zostáva v tejto fáze len tretia etapa. Všetko bude závisieť od aktuálnej situácie na trhu. Chceme sa správať zodpovedne, všetci vieme, že ekonomická situácia nie je jednoduchá,“ poznamenal.

Investičné náklady na prvú etapu si vyžiadajú zdroje vo výške 30 miliónov eur. V centre nájde prácu približne 300 ľudí. Projekt ponúkne v prvej fáze na predajnej ploche 15-tisíc metrov štvorcových značky ako sú Nike, Puma, Adidas, Alpine Pro, Benetton, Trussardi, GANT, Envy, Levi’s, Tom Tailor, Luxury Mall, Mustang, Cerutti, Laura Biagotti a ďalšie.Budúci outlet je situovaný v priestore medzi fabrikou Samsung a obcou Voderady v lokalite Jozefov Dvor

Na moment zahájenia výstavby sme čakali o niečo dlhšie. No ako seriózny developer sme si chceli byť stopercentne istí, že zákazníkom ponúkneme skutočne outletové centrum na svetovej úrovni. Teší ma, že sme dnes odštartovali výstavbu projektu so zabezpečeným financovaním. Obsadenosť priestorov už dnes dosahuje 50 percent. Verím, že po reálnom štarte stavebných prác budú pribúdať ďalší záujemcovia,“ uviedol V. Kozár a zdôraznil, že za kľúčový úspech projektu považuje skutočnosť, že developer má podpísané záväzné zmluvy s veľkými kotevnými nájomcami ako sú napríklad Nike, GANT či Adidas. „Tento fakt z nás robí skutočné outletové centrum,“ poznamenal.

ONE Outlet Fashion pri Voderadoch plánuje osloviť zákazníkov v spádovej oblasti do dvoch hodín jazdy autom nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky, Rakúska a Maďarska. Obchody budú otvorené dvanásť hodín denne a sedem dní v týždni. Jedinou reálnou konkurenciou projektu pri Voderadoch je v súčasnosti outlet v rakúskom Parndorfe. Ako ukazuje prax, aj sem neváhajú cestovať za nákupmi Slováci žijúce vo vzdialenosti väčšej ako 150 kilometrov.

Celkové náklady na všetky tri plánované etapy projektu majú dosiahnuť 65 miliónov eur. Predajná plocha by mohla dosiahnuť po úplnom dokončení až 36-tisíc metrov štvorcových a k dispozícii by mohlo byť 130 obchodov. Návštevníci budú mať k dispozícii 2500 parkovacích miest.

Vizualizácie projektu:

Pohľad na pozemky pod ONE Fashion Outlet (vľavo) cez Google Street View

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2012 17:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri Voderadoch položili základný kameň dlho avizovaného projektu veľkého outletového centra”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.