reklama

Trnavskí cyklonadšenci prezentovali zbierku fotografií aj krásne bicykle

Pecove bicykle, presnejšie povedané Pecobikes, je zoskupenie ľudí okolo Adama Peciara, Matúša Hlinčíka, Tomáša Cepku a ďalších spolupracovníkov.

S chuťou a plní nápadov sa venujú opravám, skladaniu, repasovaniu a servisu bicyklov všetkých možných typov. Okrem toho prevádzkujú elektronický obchod s doplnkami a súčiastkami.

Keď vybavia všetky pracovné záležitosti, alebo potrebujú vyvetrať hlavy a precvičiť svaly, vybehnú si zajazdiť na všelijakých málo vídaných bicykloch a občas si len tak pre radosť zapretekajú.

A napokon, nejaký ten voľný čas obetujú aj pre dobro a potešenie nás ostatných – práve z dielne Adama a Matúša je populárna akcia Bercajgel, vznik ktorej sa datuje do roku 2011.


Adam „Peco“ Peciar. Začínal ako cyklista – pretekár, dnes sa viac venuje opravám, úpravám a skladaniu bicyklov, ale aj vymýšľaniu a organizovaniu zaujímavých akcií

Rok 2012 bol pre chlapcov z Pecobikes plný zaujímavých zmien a projektov. Aj preto si pozvali do zatiaľ neobjavených priestorov bývalej kaplnky na ulici Andreja Žarnova priateľov bicyklov a cyklistiky, aby im ukázali fotografie mapujúce ukážky práce a postrehy z tohtoročných akcií.

Na prvé poschodie sa im napokon okrem vynikajúcich fotiek neťažilo vyniesť aj zopár krásnych bicyklov, vrátane drevenej dreziny Karola Lipovského. Tá sa do histórie zapísala svetovým rekordom v hodinovke, držiteľom ktorého je práve známy trnavský cyklista K. Lipovský.

Na vernisáži výstavy prezentovali svoje zábery Jana Martišková, Peter „Gelko“ Lančarič, Peter „Cagi“ Cagala a Adam Peciar.

Vernisáž sme usporiadali z viacerých dôvodov: chceli sme ľuďom predstaviť tento krásny priestor, prezentovať cez pekné fotky výsledky našej práce v Pecobikes, ale aj zaspomínať si prostredníctvom výberu fotiek na tohtoročné Bercajgle. Teší ma, že prišlo veľa našich kamarátov a spravili sme si spoločne pekný predvianočný večierok,“ spokojne skonštatoval Adam.

Záver roka je vždy ako stvorený pre hodnotenia. Aký teda bol rok pre trnavských cyklonadšencov a aké aktivity plánujú chalani v budúcom roku?

Vyšlo nám viacero zaujímavých zámerov, úspešne sme spustili projekt Kolokolo pre študentov. Sme nadšení a pozitívne naladení do budúcnosti. Máme svoje plány aj do budúceho roka, a verím, že aj nové pripravované projekty budú prijaté pozitívne. Chceme pokračovať v presadzovaní nových cyklostojanov na území mesta, pripravujeme projekt firemných bicykov. Úzko spolupracujeme aj s novým Občianskym združením Cyklisti Trnava. Zároveň budeme naďalej pokračovať v doterajších aktivítách ako je Bercajgel a ďalšie,“ načrtol úmysly do najbližšej budúcnosti mesiacov Adam „Peco“ Peciar.

Ak ste sa vernisáž výstavy z nejakého dôvodu nestihli, alebo prepásli, máme pre vás dobrú správu.

Výstava bude sprístupnená aj v sobotu 15. decembra 2012 v čase od 9. do 17. hodiny na nádvorí budovy na ulici Andreja Žarnova č. 7 naproti Figara.

Fotogaléria z vernisáže fotografií

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2012 23:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavskí cyklonadšenci prezentovali zbierku fotografií aj krásne bicykle”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.