reklama

Trnavskí cyklonadšenci prezentovali zbierku fotografií aj krásne bicykle

Pecove bicykle, presnejšie povedané Pecobikes, je zoskupenie ľudí okolo Adama Peciara, Matúša Hlinčíka, Tomáša Cepku a ďalších spolupracovníkov.

S chuťou a plní nápadov sa venujú opravám, skladaniu, repasovaniu a servisu bicyklov všetkých možných typov. Okrem toho prevádzkujú elektronický obchod s doplnkami a súčiastkami.

Keď vybavia všetky pracovné záležitosti, alebo potrebujú vyvetrať hlavy a precvičiť svaly, vybehnú si zajazdiť na všelijakých málo vídaných bicykloch a občas si len tak pre radosť zapretekajú.

A napokon, nejaký ten voľný čas obetujú aj pre dobro a potešenie nás ostatných – práve z dielne Adama a Matúša je populárna akcia Bercajgel, vznik ktorej sa datuje do roku 2011.


Adam „Peco“ Peciar. Začínal ako cyklista – pretekár, dnes sa viac venuje opravám, úpravám a skladaniu bicyklov, ale aj vymýšľaniu a organizovaniu zaujímavých akcií

Rok 2012 bol pre chlapcov z Pecobikes plný zaujímavých zmien a projektov. Aj preto si pozvali do zatiaľ neobjavených priestorov bývalej kaplnky na ulici Andreja Žarnova priateľov bicyklov a cyklistiky, aby im ukázali fotografie mapujúce ukážky práce a postrehy z tohtoročných akcií.

Na prvé poschodie sa im napokon okrem vynikajúcich fotiek neťažilo vyniesť aj zopár krásnych bicyklov, vrátane drevenej dreziny Karola Lipovského. Tá sa do histórie zapísala svetovým rekordom v hodinovke, držiteľom ktorého je práve známy trnavský cyklista K. Lipovský.

Na vernisáži výstavy prezentovali svoje zábery Jana Martišková, Peter „Gelko“ Lančarič, Peter „Cagi“ Cagala a Adam Peciar.

Vernisáž sme usporiadali z viacerých dôvodov: chceli sme ľuďom predstaviť tento krásny priestor, prezentovať cez pekné fotky výsledky našej práce v Pecobikes, ale aj zaspomínať si prostredníctvom výberu fotiek na tohtoročné Bercajgle. Teší ma, že prišlo veľa našich kamarátov a spravili sme si spoločne pekný predvianočný večierok,“ spokojne skonštatoval Adam.

Záver roka je vždy ako stvorený pre hodnotenia. Aký teda bol rok pre trnavských cyklonadšencov a aké aktivity plánujú chalani v budúcom roku?

Vyšlo nám viacero zaujímavých zámerov, úspešne sme spustili projekt Kolokolo pre študentov. Sme nadšení a pozitívne naladení do budúcnosti. Máme svoje plány aj do budúceho roka, a verím, že aj nové pripravované projekty budú prijaté pozitívne. Chceme pokračovať v presadzovaní nových cyklostojanov na území mesta, pripravujeme projekt firemných bicykov. Úzko spolupracujeme aj s novým Občianskym združením Cyklisti Trnava. Zároveň budeme naďalej pokračovať v doterajších aktivítách ako je Bercajgel a ďalšie,“ načrtol úmysly do najbližšej budúcnosti mesiacov Adam „Peco“ Peciar.

Ak ste sa vernisáž výstavy z nejakého dôvodu nestihli, alebo prepásli, máme pre vás dobrú správu.

Výstava bude sprístupnená aj v sobotu 15. decembra 2012 v čase od 9. do 17. hodiny na nádvorí budovy na ulici Andreja Žarnova č. 7 naproti Figara.

Fotogaléria z vernisáže fotografií

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2012 23:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavskí cyklonadšenci prezentovali zbierku fotografií aj krásne bicykle”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.