reklama

Do verejnej súťaže o rekonštrukciu pešej zóny sa prihlásilo 12 uchádzačov

Záujem o komplexnú rekonštrukciu trnavskej pešej zóny prejavilo 12 stavebných firiem.

Presne toľko sa ich zúčastnilo verejnej súťaže, ktorú vyhlásilo mesto Trnava v druhej polovici decembra minulého roka.

Obálky s ponukami prihlásených uchádzačov otvárali na trnavskej radnici v piatok 18. januára.

Obnovu verejných priestorov na Hlavnej ulici má záujem realizovať dvanásť uchádzačov. Mesto predložené ponuky vyhodnotí a preskúma, či splnili všetky stanovené náležitosti. Tento proces potrvá približne štrnásť dní,“ uviedol viceprimátor Bystrík Stanko.

pesia-zona-trnava
Hlavná ulica v Trnave

V prípade, že sa mestu podarí vyhlásiť víťaza verejnej súťaže a nenastanú ďalšie prieťahy, napríklad v podobe odvolaní neúspešných uchádzačov, radnica je pripravená podpísať zmluvu o dielo v priebehu nasledujúcich týždňov.

Dlhoočakávaný začiatok rekonštrukcie pešej zóny by mohol byť aktuálny v prvej polovici tohto roka.

Predmetom verejného obstarávania bola realizácia obnovy verejných priestorov na Hlavnej ulici, v zmysle projektovej dokumentácie, ktorej autormi sú Ing. arch. Dušan Dóka a Ing. arch. Christo Dóka a kolektív.

Riešené územie je ohraničené zo severu okrajom mestskej veže zo strany Štefánikovej ulice, z juhu okrajom chodníka ulice Dolné Bašty pri Evanjelickom dome.

vizual-pz-tt-2
Vizualizácia projektu

Celková plocha, ktorej sa dotkne rekonštrukcia, predstavuje 11,5 – tisíca metrov štvorcových.

Vybraný dodávateľ zrealizuje okrem iného obnovu komunikácií a spevnených plôch, prípojok pre fontány a vonkajšie kaviarne, dodávku architektonických prvkov, mobiliáru, sadové úpravy, rozvody elektriny, mestského rozhlasu, optickej siete či závlahové systémy.

Predpokladaná výška nákladov na celkovú moderizáciu Hlavnej ulice predstavuje približne 3,5 milióna eur.

Projekt rekonštrukcie pešej zóny hradí mesto z vlastného rozpočtu.

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2013 16:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do verejnej súťaže o rekonštrukciu pešej zóny sa prihlásilo 12 uchádzačov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.