reklama

Na modernizácii pešej zóny môže mesto ušetriť státisíce eur

Ako sme informovali v druhej polovici januára, záujem o komplexnú rekonštrukciu trnavskej pešej zóny prejavilo 12 stavebných firiem.

Obálky s ponukami prihlásených uchádzačov otvárali na trnavskej radnici 18. januára.

Mesto vyčlenilo v rozpočte na túto investičnú akciu spolu 3,5 milióna eur – 1,5 milióna plánuje preinvestovať v tomto roku, dva milióny v roku 2014.

Podľa informácií portálu trnava-live.sk však celkové náklady na modernizáciu a obnovu Hlavnej ulice môžu byť napokon nižšie o 700 až 800-tisíc eur.

Približne polovica z firiem, ktoré sa prihlásili do verejnej súťaže o rekonštrukciu pešej zóny navrhla sumu v rozsahu 2,7 až 2,8 milióna eur,“ uviedol zdroj z mestského úradu.

pesia-zona-trnava

Ilustračné foto

Ak by verejné obstarávanie vyhral niektorý z týchto uchádzačov, radnica by tak na komplexnej obnove verejných priestorov mohla výrazne ušetriť.

Keďže schválená projektová dokumentácia striktne určuje použitie vybraných a schválených stavebných materiálov, dodávateľ projektu má priestor na šetrenie prakticky len na cene vlastnej práce, respektíve marži.

Skúmanie predložených ponúk účastníkov súťaže by mohlo byť ukončené v polovici februára.

V prípade, že sa mestu podarí vyhlásiť víťaza verejnej súťaže a nenastanú ďalšie prieťahy, napríklad v podobe odvolaní neúspešných uchádzačov, radnica je pripravená podpísať zmluvu o dielo v priebehu nasledujúcich týždňov.

Predmetom verejného obstarávania bola realizácia obnovy verejných priestorov na Hlavnej ulici, v zmysle projektovej dokumentácie, ktorej autormi sú Ing. arch. Dušan Dóka a Ing. arch. Christo Dóka a kolektív.

Riešené územie je ohraničené zo severu okrajom mestskej veže zo strany Štefánikovej ulice, z juhu okrajom chodníka ulice Dolné Bašty pri Evanjelickom dome.

Vybraný dodávateľ zrealizuje okrem iného obnovu komunikácií a spevnených plôch, prípojok pre fontány a vonkajšie kaviarne, dodávku architektonických prvkov, mobiliáru, sadové úpravy, rozvody elektriny, mestského rozhlasu, optickej siete či závlahové systémy.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2013 14:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na modernizácii pešej zóny môže mesto ušetriť státisíce eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.