reklama

Na modernizácii pešej zóny môže mesto ušetriť státisíce eur

Ako sme informovali v druhej polovici januára, záujem o komplexnú rekonštrukciu trnavskej pešej zóny prejavilo 12 stavebných firiem.

Obálky s ponukami prihlásených uchádzačov otvárali na trnavskej radnici 18. januára.

Mesto vyčlenilo v rozpočte na túto investičnú akciu spolu 3,5 milióna eur – 1,5 milióna plánuje preinvestovať v tomto roku, dva milióny v roku 2014.

Podľa informácií portálu trnava-live.sk však celkové náklady na modernizáciu a obnovu Hlavnej ulice môžu byť napokon nižšie o 700 až 800-tisíc eur.

Približne polovica z firiem, ktoré sa prihlásili do verejnej súťaže o rekonštrukciu pešej zóny navrhla sumu v rozsahu 2,7 až 2,8 milióna eur,” uviedol zdroj z mestského úradu.

pesia-zona-trnava

Ilustračné foto

Ak by verejné obstarávanie vyhral niektorý z týchto uchádzačov, radnica by tak na komplexnej obnove verejných priestorov mohla výrazne ušetriť.

Keďže schválená projektová dokumentácia striktne určuje použitie vybraných a schválených stavebných materiálov, dodávateľ projektu má priestor na šetrenie prakticky len na cene vlastnej práce, respektíve marži.

Skúmanie predložených ponúk účastníkov súťaže by mohlo byť ukončené v polovici februára.

V prípade, že sa mestu podarí vyhlásiť víťaza verejnej súťaže a nenastanú ďalšie prieťahy, napríklad v podobe odvolaní neúspešných uchádzačov, radnica je pripravená podpísať zmluvu o dielo v priebehu nasledujúcich týždňov.

Predmetom verejného obstarávania bola realizácia obnovy verejných priestorov na Hlavnej ulici, v zmysle projektovej dokumentácie, ktorej autormi sú Ing. arch. Dušan Dóka a Ing. arch. Christo Dóka a kolektív.

Riešené územie je ohraničené zo severu okrajom mestskej veže zo strany Štefánikovej ulice, z juhu okrajom chodníka ulice Dolné Bašty pri Evanjelickom dome.

Vybraný dodávateľ zrealizuje okrem iného obnovu komunikácií a spevnených plôch, prípojok pre fontány a vonkajšie kaviarne, dodávku architektonických prvkov, mobiliáru, sadové úpravy, rozvody elektriny, mestského rozhlasu, optickej siete či závlahové systémy.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2013 14:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Na modernizácii pešej zóny môže mesto ušetriť státisíce eur”

  1. 1
    durotrulo says:

    1. Ľahko sa “šetrí”, keď sa naplánuje rozpočtový náklad o polovicu vyšší ako realita.
    2. Kedy prebehla nejaká súťaž návrhov na nový vzhľad pešej zóny?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.