reklama

Hasiči bojovali v Šelpiciach s požiarom hospodárskej budovy

Trnavskí hasiči spolu s dobrovoľníkmi zo stanice v Bohdanovciach nad Trnavou zasahovalo v pondelok 4. februára vo večerných hodinách pri rodinného domu a hospodárskych budov v Šelpiciach.

Oheň vznikol v chlievoch a hospodárskej budove a ohrozoval aj susedný rodinný dom.

Na lokalizáciu požiaru boli nasadené dva C-prúdy a jeden vysokotlakový prúd a na ochranu susedného domu a strojov bol použitý jeden C-prúd, pričom príslušníci zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch. Zasahujúci príslušníci vykonali evakuáciu ôsmich kusov prasiat z chlievov na voľné priestranstvo v záhrade a následne zistili, že hospodárska budova, stojaca vedľa chlievov je plná palivového dreva. Na miesto udalosti sa medzitým dostavili členovia OHZ Bohdanovce nad Trnavou s technikou CAS 32 T-148, zároveň boli z hasičskej stanice v Trnave doplnené autonómne dýchacie prístroje s náhradnými tlakovými fľašami. Na požiarisko bola voda dodávaná prostredníctvom techniky z obecnej hydrantovej siete, miesto udalosti bolo osvetľované osvetľovacím agregátom,“ informoval o zásahu hovorca KR HaZZ v Trnave Marián Hruška.

hasici-zasah
FOTO: HaZZ Trnava

Po lokalizácii požiaru pokračovali príslušníci v spolupráci s členmi obecného hasičského zboru v likvidačných prácach vynášaním palivového dreva na otvorené priestranstvo a jeho dohášaním. Počas likvidačných prác objavili v hospodárskej budove 20 uhynutých sliepok. Po úplnej likvidácii bolo miesto udalosti, vrátane prístrešku susedného domu a jeho priľahlých časti skontrolované termovíznou kamerou a odovzdané členom obecného hasičského zboru, ktorí vykonávali dozor nad požiariskom.

Následkom požiaru vznikla majiteľom poškodených budov priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 3000 eur, pričom zasahujúcim hasičom sa podarilo uchrániť hodnoty vo výške 100 000 eur. Pravdepodobnou príčinou vzniku požiaru bol skrat v elektroinštalácii,“ uviedol M. Hruška.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2013 8:45. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.