reklama

Cyklokoalícia udelila trnavskej samospráve cenu Pedál 2012

Časopis Cyklistická doprava, vydávaný občianskym združením Cyklokoalícia, ocenil mesto Trnava za „systematické budovanie cyklistickej infraštruktúry a zlepšovanie podmienok pre cyklistov“ v rámci súťaže Pedál 2012.

Trnavská samospráva uspela v konkurencii Prešova, Piešťan, Liptovského Mikuláša a Bratislavy.

V kategórii aktivistov boli nominovaní aj organizátori podujatia Bercajgel, ktoré spája priaznivcov cyklistiky a bicyklovania a pripravuje spoločné, spravidla večerné, jazdy ulicami mesta.

bercajgel-apr-2
Bercajglisti na cyklochodníku na ulici T. Vansovej

Ocenenie Pedál 2012 napokon získala Občianska cykloiniciatíva z Banskej Bystrice „za snahu a reálne činy, ktoré pomôžu Banskej Bystrici vykročiť na správnu cestu rozvoja cyklodpravy„.

Na území mesta v súčasnosti funguje 9 kilometrov cyklotrás. Ďalších viac ako šesť kilometrov plánovaných chodníkov pre cyklistov má vypracovanú projektovú dokumentáciu.

Mesto Trnava aktuálne dokončuje 700-metorvý úsek druhej etapy cyklochodníka na ulici Terézie Vansovej. V roku 2011 bol vybudovaný 500 metrov dlhý úsek od Hsopodárskej po Okružné námestie, v tom istom roku pribudol aj cyklochodník na Cukrovej ulici.

Trnavská samospráva uvažuje v blízkej budúcnosti aj s vyznačením samostatných chodníkov pre cyklistov na Moyzesovej ulici medzi Okružným námestím a križovatkou Ružindolská-Suchovská, vodorovné značenie s vyhradeným priestorov pre cyklistov by mohlo pribudnúť aj na Streleckej ulici v úseku od parkoviska pri Kalokagatii po budovu okresného súdu.

V spolupráci s aktivistami by mali už čoskoro pribúdať v uliciach Trnavy aj nové cyklostojany.

Združenie Cyklokoalícia podporuje rozvoj mestskej cyklistiky v Bratislave a na Slovensku.

Medzi rôznorodé aktivity združenia patrí rozširovanie povedomia o mestskej cyklistike, zvyšovanie publicity v tejto oblasti, otvorenie mestskej cyklistiky ako témy na politickej úrovni, navrhovanie, pripomienkovanie a vytváranie strategických koncepcií, ale aj vydávanie publikácií či časopisu Cyklistická doprava.

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2013 8:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cyklokoalícia udelila trnavskej samospráve cenu Pedál 2012”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.