reklama

Cyklokoalícia udelila trnavskej samospráve cenu Pedál 2012

Časopis Cyklistická doprava, vydávaný občianskym združením Cyklokoalícia, ocenil mesto Trnava za “systematické budovanie cyklistickej infraštruktúry a zlepšovanie podmienok pre cyklistov” v rámci súťaže Pedál 2012.

Trnavská samospráva uspela v konkurencii Prešova, Piešťan, Liptovského Mikuláša a Bratislavy.

V kategórii aktivistov boli nominovaní aj organizátori podujatia Bercajgel, ktoré spája priaznivcov cyklistiky a bicyklovania a pripravuje spoločné, spravidla večerné, jazdy ulicami mesta.

bercajgel-apr-2
Bercajglisti na cyklochodníku na ulici T. Vansovej

Ocenenie Pedál 2012 napokon získala Občianska cykloiniciatíva z Banskej Bystrice “za snahu a reálne činy, ktoré pomôžu Banskej Bystrici vykročiť na správnu cestu rozvoja cyklodpravy“.

Na území mesta v súčasnosti funguje 9 kilometrov cyklotrás. Ďalších viac ako šesť kilometrov plánovaných chodníkov pre cyklistov má vypracovanú projektovú dokumentáciu.

Mesto Trnava aktuálne dokončuje 700-metorvý úsek druhej etapy cyklochodníka na ulici Terézie Vansovej. V roku 2011 bol vybudovaný 500 metrov dlhý úsek od Hsopodárskej po Okružné námestie, v tom istom roku pribudol aj cyklochodník na Cukrovej ulici.

Trnavská samospráva uvažuje v blízkej budúcnosti aj s vyznačením samostatných chodníkov pre cyklistov na Moyzesovej ulici medzi Okružným námestím a križovatkou Ružindolská-Suchovská, vodorovné značenie s vyhradeným priestorov pre cyklistov by mohlo pribudnúť aj na Streleckej ulici v úseku od parkoviska pri Kalokagatii po budovu okresného súdu.

V spolupráci s aktivistami by mali už čoskoro pribúdať v uliciach Trnavy aj nové cyklostojany.

Združenie Cyklokoalícia podporuje rozvoj mestskej cyklistiky v Bratislave a na Slovensku.

Medzi rôznorodé aktivity združenia patrí rozširovanie povedomia o mestskej cyklistike, zvyšovanie publicity v tejto oblasti, otvorenie mestskej cyklistiky ako témy na politickej úrovni, navrhovanie, pripomienkovanie a vytváranie strategických koncepcií, ale aj vydávanie publikácií či časopisu Cyklistická doprava.

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2013 8:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Cyklokoalícia udelila trnavskej samospráve cenu Pedál 2012”

 1. 1
  icer says:

  Už sme boli po revolúcii malé Las Vegas, teraz môžeme byť malý Amsterdam :-)

 2. 2
  Šrot says:

  Ved mozeme byt aj maly Rim aj maly Amsterdam. Jazierko v centre mesta uz mame, treba este vybudovat dalsie useky cyklotras.

  Fakt mam ale radost, ze sa to s cyklodopravou v meste zlepsuje a je to aj citit. Treba vsak aj nadalej pokracovat v budovani dalsich usekov a cykloinfrastruktury.

 3. 3
  vande says:

  Je to pekne ze sa buduju cyklochodniky ale treba udrzovat tie existujuce a ocistit
  ich po zime.Hlavne ten na cukrovej ulici je to tam sami kamienok od zimneho posypu

 4. 4
  Palec hore says:

  Ďakujeme za aktivitu chalanom z mestského úradu. Len tak ďalej, snaha sa cení… :)
  p.s. však vieme o koho ide

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.