reklama

Centrum Trnavy sa o niekoľko dní zmení na stavenisko. Začne rekonštrukcia pešej zóny

Mesto Trnava už pozná dodávateľa stavebných prác komplexnej obnovy pešej zóny.

Trnavská stavebná firma CS, ktorá sa stala víťazom verejnej súťaže v konzorciu s ďalšími dvoma spoločnosťami, podľa informácií portálu trnava-live.sk už podpísala v minulých dňoch aj zmluvu o dielo.

Stavebná spoločnosť chce práce odštartovať čo možno najskôr. Zdroj blízky firme CS uviedol, že stavenisko plánujú zakladať v priebehu najbližších dní, pravdepodobne už krátko po Veľkonočných sviatkoch.

pesia-zona-trnava
Stavebné práce začnú pri mestskej veži

Stavebný dvor má byť umiestnený v priestore medzi Divadlom Jána Palárika a Trojičkou na námestí. Práce na rekonštrukcii pešej zóny budú prebiehať v smere od mestskej veže na Hlavnú ulicu.

Historické centrum Trnavy sa tak už čoskoro, najmenej na obdobie jeden a pol roka, zmení na stavenisko.

Ďalšie detaily a konkrétne informácie o dlho pripravovanej obnove verejných priestranstiev na Hlavnej ulici plánuje radnica zverejniť v priebehu budúceho týždňa.

Predpokladá sa, že nová pešia zóna by mala byť dokončená na jeseň 2014.

Súčasnú podobu získala v roku 1988 a v tom období patrila medzi najmodernejšie na území vtedajšieho Československa.

vizual-pz-tt-4
vizual-pz-tt-3
vizual-pz-tt-5
vizual-pz-tt-1
vizual-pz-tt-6
Vizaulizácie budúcej pešej zóny

FOTO: mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. marca 2013 10:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Centrum Trnavy sa o niekoľko dní zmení na stavenisko. Začne rekonštrukcia pešej zóny”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.