reklama

Jarná Trnava je bohatšia o novovysadené stromy a ozdobné kríky

Šesťdesiatštyri nových odrastených stromov a ozdobných krov vysadila mestská samospráva v tomto jarnom období na rôznych miestach Trnavy.

Druhová skladba novej zelene bola vyberaná nielen na základe atraktívneho vzhľadu a budúcej veľkosti, ale aj s prihliadnutím na klimatické podmienky v našom meste, informuje mesto Trnava prostredníctvom tlačovej správy.

Desať brestovcov južných a deväť platanov javorolistých pribudlo na ulici gen. Goliana. Cieľom výsadby týchto stromov, ktoré v dospelosti dorastajú do úctyhodnej veľkosti, je ozelenenie a odizolovanie plánovaného parkoviska, ktoré bude odčlenené vo vnútri areálu tamojších zberných surovín pre potreby obyvateľov sídliska Linčianska.

stromy-clementis-1
stromy-clementis-2

Foto: J. Garaiová / Mesto Trnava

Sedem okrasných hrušiek a tri rýchlo rastúce paulovnie plstnaté, oba druhy s krásnym jarným kvitnutím, už zdobia budúci Senior Fitpark na ulici Vladimíra Clementisa, na ktorý získalo mesto grant od Nadačného fondu Západoslovenskej energetiky v Nadácii Pontis.
V týchto dňoch sa tu už začali aj práce na osadení outdoorových fitness zariadení.

Na ulici J. A. Komenského v rámci rekonštrukcie chodníkov nahradilo osem jaseňov mannových pôvodné alejové stromy, ktoré už nemali perspektívu dlhodobého rastu.

Odolnú gledíčiu trojtŕňovú, dva platany javorolisté a štrnásť cyprusovcov leylandských samospráva vysadila na podnet obyvateľov vo vnútornom priestore bloku obytných domov na Tehelnej ulici.

Ďalších päť brestovcov južných a stotridsaťpäť tavoľníkov, v dospelosti rozložitých krov s efektným kvitnutím, si začne už o niekoľko dní zvykať na svoje nové miesto na parkovisku na Rybníkovej ulici.

Ulož ako PDF
Napísal 18. mája 2013 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jarná Trnava je bohatšia o novovysadené stromy a ozdobné kríky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.