reklama

Na rínku si môžete kúpiť aj pohľadnice. Výťažok z predaja skrášli steny v nemocnici

V rámci sobotného Trnavského rínku odprezentujú členovia občianskeho zoskupenia Godot v centre Trnavy na Divadelnej ulici projekt Umenie bez bariér.

Jeho víziou je sprostredkovanie prístupu k vizuálnym formám umenia obyčajnému človeku, a aj tým najslabším členom komunity ako sú starší ľudia, chorí alebo dlhodobo hospitalizovaní.

Naším cieľom je priniesť vizuálne umenie na miesta, kde sa bežne nevyskytuje a prezentovať ho ľuďom, ktorí ho bežne nevyhľadávajú alebo nemôžu vyhľadávať. Zámerom je snaha skultivovať prostredie nemocničných zariadení a poskytnúť hospitalizovaným ľuďom priestor na emočné uvoľnenie, relax, a taktiež eliminovať pocit anonymity, neosobnosti a sterility, ktoré často takéto priestory evokujú. Ďalším našim zámerom je poskytnúť priestor na prezentáciu umeleckých diel trnavských fotografov a výtvarníkov,“ priblížil štatutárny zástupca OZ Godot Projekt Jozef Lužák.

Projekt je realizovaný v spolupráci s Fakultnou nemocnicou v Trnave. Reálnym výsledkom projektu bude trvalá inštalácia reprodukcií originálnych fotografických a výtvarných diel v izbách pacientov na niektorých oddeleniach trnavskej fakultnej nemocnice.

dieta-plecho-godot

ILUSTRAČNÉ FOTO: Matúš Plecho

V rámci Trnavského rínku a prezentácie projektu Umenie bez bariér, ako aj činností OZ Godot Projekt, sa uskutoční aj verejná zbierka.

Prebiehať bude formou predaja reprodukcií fotografických a výtvarných diel vo forme kvalitných pohľadnicových výtlačkov. Ako podklady budú použité diela trnavských fotografov a výtvarníkov, ktoré budú umiestnené aj v samotnej nemocnici. Zakúpením pohľadnice môžu ľudia podporiť našu snahu o ‚poludštenie‘ nemocničného prostredia. Cieľom tejto verejnej zbierky rovnako ako všetkých aktivít Godotu, je aj snaha o budovanie a prehlbovanie komunitnej solidarity,“ pripomenul Lužák.

Všetci autori zúčastnení na tomto projekte venovali svoje diela bez nároku na honorár. Prehľad spolupracujúcich autorov a ich diel si môžete prezrieť na tejto stránke.

Cena jednej pohľadnice je 2 euro. Celý výťažok z verejnej zbierky bude venovaný na tlač a inštaláciu výtvarných a fotografických diel do izieb pacientov na staršie oddelenia Trnavskej fakultnej nemocnice. Vyzbieraná čiastka bude použitá len na tieto účely.

Trnavský rínek sa uskutoční na Divadelnej ulici v sobotu 22. júna od 10. do 16. hodiny.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2013 10:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.