reklama

O priestory bývalej predajne Detský raj v centre prejavila záujem sieť Moja samoška

AKTUALIZOVANÉ 25. júna o 16.34

Sieť potravín Moja samoška počíta v rámci svojich expanzných plánov aj s Trnavou.

Svoj prvý obchod chce otvoriť v centre mesta na Trhovej ulici v objekte bývalého Tatraskla.

O prenájom dva roky opustených priestorov na prízemí objektu, kde dlhé roky fungovala predajňa Detský raj, prejavila záujem spoločnosť Diligentia R.C., ktorá na Slovensku prevádzkuje reťazec Moja samoška.

Súhlas s prenájmom priestorov v správe spoločnosti TT-Komfort vyjadrili hlasovaním mestskí poslanci v utorok 25. júna.

tatrasklo
Prvý obchod siete Moja samoška chcú umiestniť na prízemie bývalého Tatraskla

Diligentia R.C. plánuje preinvestovať v centre Trnavy približne 170-tisíc eur a žiada o dlhodobý prenájom na dobu 10 rokov s možnosťou opcie na ďalších dvakrát päť rokov. Polovicu celkových nákladov na rekonštrukciu mestských priestorov si reťazec maloobchodov započíta v nájomnom.

Ročný prenájom za 270 metrov štvorcových je stanovený na takmer 37-tisíc eur vrátane 350-percentnej prirážky za atraktivitu. Samotná predajňa potravín má dosiahnuť plochu 200 metrov štvorcových.

Podmienkou mesta je aj úprava vonkajšej štítovej steny podľa odsúhlasenej dokumentácie v stavebnom konaní.

Spoločnosť Diligentia R.C. disponuje aj súhlasným stanoviskom autora projektu budovy bývalého Tatraskla na rekonštrukciu priestorov a fasády.

Podľa informácií portálu trnava-live.sk v prípade odsúhlasenia prenájmu priestorov mestským zastupiteľstvom by rekonštrukcia objektu mohla začať už o priebehu letných mesiacov tohto roka.

Diligentia R.C. v súčasnosti prevádzkuje niekoľko desiatok potravín Moja samoška najmä v Bratislave a okolí. Do budúcnosti plánuje ďalšiu expanziu.

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2013 13:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O priestory bývalej predajne Detský raj v centre prejavila záujem sieť Moja samoška”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.