reklama

Dokončenie prvej etapy rekonštrukcie pešej zóny bude meškať približne týždeň

Prvá etapa rekonštrukcie pešej zóny mešká.

Dodávateľské konzorcium spoločností CS Trnava, OHL ŽS Brno a OHL Pozemné stavby Bratislava malo odovzdať úvodnú etapu podľa dohodnutého harmonogramu v utorok 25. júna. Stavebné práce odštartovali 9. apríla.

Podľa informácií vedúceho odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave Dušana Béreša prvý úsek medzi mestskou vežou a Prachárňou odovzdajú pravdepodobne v pondelok 1. júla. Krátko nato začnú práce na druhej etape.

Ešte týždeň pred vypršaním termínu počas kontrolného dňa na stavbe dodávateľ tvrdil, že termín dodrží,“ skonštatoval D. Béreš.

pesia-tt-1
Práce na dokončení prvej etapy finišujú

Ukončenie prác nebolo rozporované ani počas kontrolného dňa 13. júna. Zápisnicu máme k dispozícii. Podľa neoficiálnych informácií jedným z dôvodov zdržania je aj časté prerušovanie stavebných prác kvôli kultúrnym akciám na námestí a v divadle.

V polovici júna bol zároveň upresnený harmonogram realizácie ďalších etáp obnovy priestorov Hlavnej ulice.

Podľa záznamu mala začať druhá etapa v úseku od Radlinského po Zámočnícku ulicu v stredu 26. júna, ukončená má byť 8. septembra 2013.

Tretia etapa sa má uskutočniť v období od 16. septembra do 30. novembra 2013 po budovu sporiteľne. Termíny relizácie záverečnej štvrtej etapy budú upresnené v závislosti od klimatických podmienok počas zimy. Predbežne sa počíta s dokončením v priebehu jarných mesiacov 2014.

Mesto sa spolu s dodávateľom musí vysporiadať aj s otázkou dodávky iného farebného odtieňa betónovej dlažby, aký navrhol architekt.

Podľa vyjadrenia architekta tento farebný odtieň zostane položený pred divadlom v rámci prvej etapy. Zostávajúcu časť dodanej dlažby budeme pravdepodobne reklamovať, vráti sa výrobcovi do Maďarska s požiadavkou dodávky pôvodne objednaného farebného odtieňa,“ vysvetlil Dušan Béreš.

Celkové náklady na obnovu Hlavnej ulice majú dosiahnuť 1,97 milióna eur s DPH.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2013 14:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dokončenie prvej etapy rekonštrukcie pešej zóny bude meškať približne týždeň”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.