reklama

Druhú etapu rekonštrukcie pešej zóny do jarmoku ukončiť nestihnú

Rekonštrukcia druhej etapy obnovy pešej zóny je v sklze. Úsek od Radlinského po Zámočnícku ulicu mal byť podľa pôvodného harmonogramu odovzdaný do užívania 8. septembra, teda ešte pred začiatkom Tradičného trnavského jarmoku.

Do jarmoku bude ukončená časť od Radlinského ulice po Wetzlerov dom vedľa radnice. Nedokončená časť druhej etapy zostane ohradená,“ informoval vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Počas minulého víkendu zahájili aj výsadbu nových stromov. V priebehu utorka bolo vysadených prvých 14 jaseňov, z celkového plánovaného počtu asi päťdesiatich kusov. K nim na novej pešej zóne plánujú doplniť aj deväť okrasných hrušiek.

pesia-zona-sept1
pesia-zona-sept2
Stavebné práce počas jarmoku prerušia

Spolu má byť na zrekonštruovanej Hlavnej ulici vysadených takmer 60 nových stromov. Tie nahradia päťdesiatdva brestovcov a tri javorovce, ktoré od začiatku júla z pešej zóny postupne odstraňujú.

Rekonštrukcia trnavskej pešej zóny začala 9. apríla. Stavebné konzorcium spoločností CS Trnava, OHL ŽS Brno a OHL Pozemné stavby Bratislava ukončilo prvú etapu od meskej veže po Pracháreň s asi dvojtýždňovým oneskorením po dvoch mesiacoch.

Po dokončení druhej zo štyroch plánovaných etáp má v priebehu jesene nadviazať na dokončené úseky časť od Zámočníckej ulice po budovu sporiteľne.

Realizácia a konkrétny harmonogram tretej etapy bude závisieť od aktuálneho vývoja počasia,“ poznamenal Tomašovič.

S kompletným dokončením projektu sa počíta v priebehu jarných mesiacov 2014.

pesia-zona-2
Na Hlavnej ulici je vysadených prvých 14 jaseňov

Ulož ako PDF
Napísal 10. septembra 2013 13:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Druhú etapu rekonštrukcie pešej zóny do jarmoku ukončiť nestihnú”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.