reklama

Partia si spravila na Družbe nepovolenú opekačku, zostala po nej kopa bordelu

Plastové fľaše a poháre, sklenené nádoby na víno, plechovky od piva, ale aj vypálený trávnik a ďalší odpad zostal po partii, ktorá sa rozhodla usporiadať v piatok 5. júla podvečer piknik spojený s opekačkou na trávnatej ploche za budovou Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) na Bučianskej ulici.

Odhliadnuc od skutočnosti, že skupinka mladých ľudí po skončení opekačke zanechala na mestskom pozemku kopec bordelu a odpadkov, svojim konaním porušili aj platné Všeobecne záväzné nariadenie mesta Trnava (VZN) o povinnostiach na úseku ochrany pred požiarmi, VZN o dodržiavaní čistoty a poriadku, rovnako aj vyhlášku ministerstva vnútra o požiarnej prevencii.

piknik-1
Voľný deň využila táto partia na piknik. Ostal po nich bordel

FOTO: Vlade

VZN číslo 25 o dodržiavaní čistoty a poriadku jasne zakazuje zakladať oheň v priestoroch lesoparku, v parkoch a na ostatných verejných priestranstvách na území mesta. Nariadenie tiež definuje, že ľudia nesmú odhadzovať rôzne predmety ako sú papier, krabice, fľaše, plechovky, ohorky od cigariet, zvyšky jedál na miesta, ktoré nie sú na to určené. V prípade porušenioa tohto nariadenia je možné uložiť v priestupkovom konaní pokutu až do výšky 170 eur,“ vysvetlil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Na usporiadanie nepovoleného pikniku, aj na to, čo po jeho účastníkoch zostalo, nás upozornil náš čitateľ Vlade.

Neviem, či je v poriadku, že sa pod stromami na tráve popíja a opeká jedna radosť,“ napísal Vlade cez e-mail a priložil aj niekoľko fotografií.

Práve priestranstvo medzi objektom UCM a pozemkom bývalej ZŠ V Jame si vyhliadli na jar dobrovoľníci. Po troch hodinách tu vyzbierali viac ako tri desiatky vriec odpadu. Po pár týždňoch bola plocha minimálne v rovnakom hroznom stave, ako predtým.

Neželanými návštevníkmi, ktorí ničia majetok, zanechávajú po sebe neporiadok a špinu, už roky trpí aj samotná univerzita. Bezdomovcov aj vandalov lákajú najmä zadné terasy nedávno zrekonštruovaného objektu.

FOTOGALÉRIA (autor: Vlade):
piknik-2
piknik-3
piknik-4
piknik-6

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2013 16:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Partia si spravila na Družbe nepovolenú opekačku, zostala po nej kopa bordelu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.