reklama

Spoznajte významné momenty stredovekej Trnavy, aj päť najsilnejších mužov mesta

Už najbližšiu sobotu obsadí historickú časť mesta Trnavy skupina významných mužov z obdobia stredoveku. Počas zážitkových inscenovaných scénok sa centrum mesta Trnava vráti do obdobia, kedy mesto a región intenzívne prosperovali.

Príbehy a scény zo života piatich dôležitých osôb mesta priblížia záujemcom významné dejinné momenty regiónu a spôsob života na historickej obchodnej križovatke – Českej ceste – Via Bohemia.

Sobotné putovanie po historickom centre mesta Trnava, kedysi jedného z najväčších stredovekých miest na území Uhorska, ponúkne cez víkend návštevníkom na niekoľkých vybraných stanovištiach (starobylé mestské opevnenie, stará radnica, pivnica či kaplnka) návrat minulosti.

Štart je vždy od trnavskej radnice.

Hlavnými postavami v príbehoch bude päť najdôležitejších mužov v meste – richtár, notár, kapitán, správca vinohradov – pereg a správca kostolov – vitrik.

Radnicni-pani_2013
Plagát

Zdroj: Trnava Tourism

Tieto postavy boli vybrané zámerne tak, aby odzrkadľovali klasické riadenie mesta v stredoveku (richtár, kapitán, notár) ako aj regionálny ráz okolia Trnavy (pereg a vitrik).

Každý blok bude spojený so živou scénkou a v každej lokácii si budú môcť návštevníci niečo vyskúšať. Celý dej prehliadky je situovaný do 15. storočia. Z tohto obdobia je zachovaných množstvo informácii o živote a ľuďoch v meste. Práve preto budú aj mená a deje v scénkach autentické a postavené na skutočných udalostiach.

História Trnavy a okolia je v mnohých smeroch doslova fascinujúca. Trnava Tourism ako marketingová organizácia pre turizmus regiónu TIRNAVIA, do ktorého patrí územie mesta Trnava, obcí Smolenice, Špačince, Ružindol, Jaslovské Bohunice a Suchá nad Parnou, láka do destinácie domácich a zahraničných návštevníkov napríklad na atrakcie typu – rozsiahle mestské opevnenie, Katedrála Sv. Jána Krstiteľa, jedinečný drevený oltár, Bazilika Sv. Mikuláša, jej významné historické organy, obraz Panny Márie Trnavskej alebo príbehy slávnej vinárskej histórie. Často však ani samotní obyvatelia z regiónu nevedia, aké silné príbehy, tajomstvá a významnú históriu miesto a región, v ktorom žijú, ukrývajú. Zámerom sobotných prehliadok pod názvom Radniční páni – inscenované prehliadky stredovekej Trnavy je ukázať a priblížiť tieto hodnoty domácim obyvateľom,“ priblížila výkonná riaditeľka Trnava Tourism Petra Blažejová.

Súčasťou pozvánky na prehliadky je slogan „Spoznávajte a staňte sa aj Vy pyšným ambasádorom regiónu TIRNAVIA“.

Prehliadky sú tak zároveň prvou výzvou organizácie Trnava Tourism na spoluprácu s regionálnym obyvateľstvom. Už dnes má Trnava Tourism signály, že v regióne žijú ľudia, ktorí sú na túto oblasť hrdí. Viac do hĺbky sa o ňom môžu dozvedieť práve účasťou na podujatí Radniční páni.

Následne sa môžu v organizácii Trnava Tourism prihlásiť ako záujemci – dobrovoľní ambasádori, ktorí budú ochotní pozývať na návštevu do regiónu a cestovanie po ňom svoju rodinu, priateľov, známych z ostatných kútov Slovenska, dokonca zo zahraničia.

Na tento účel môžu získať od Trnava Tourism napríklad letáky s konkrétnymi ponukami alebo novinky zasielané organizáciou na ich e-mailovú adresu.

Pre tých odvážnejších chystá organizácia prostredníctvom svojho facebookového profilu okrem iného aj súťaž o návštevu dvoch vinárstiev z regiónu TIRNAVIA pre dve osoby.

Výhercovia v pozícii „blogerov“ by mali následne informovať o svojej cestovateľskej skúsenosti u vinárov na sociálnych sieťach.

Viac informácií o úlohe „Ambasádora regiónu TIRNAVIA“ získate v Turistickom informačnom centre v mestskej veži alebo cez e-mail info@trnavatourism.sk

Prehliadky:

RADNIČNÍ PÁNI – inscenované prehliadky stredovekej Trnavy, sobota 20.07.2013

Začiatky prehliadok: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 15:00 a 16:30 spred Radnice v Trnave

Predaj vstupeniek: Turistické informačné centrum v Trnave (v Mestskej veži) – denne

Vstupné: dospelí 2 eurá, deti do 15 rokov 1 euro

Ulož ako PDF
Napísal 17. júla 2013 0:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.