reklama

Podnikateľ založil pri Trnave veľkú nelegálnu skládku odpadu, hrozí mu päťročné väzenie

Viac ako pol roka mali podľa polície vyvážať autá trnavského podnikateľa odpad na nelegálnu skládku v lokalite Farárske asi 3 kilometre od Trnavy.

Dlhodobým navážaním odpadu a jeho prekrývaním ornicou vznikla skládka s objemom asi 4800 m3.

Z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi obvinil v piatok 26. júla vyšetrovateľ kriminálnej polície 37-ročného Dušana z Trnavy.

Nelegálna skládka odpadu vznikla na pozemku s ornou pôdou vo vlastníctve Slovenského pozemkového fondu.

MAPA: Lokalita Farárske

Zväčšiť mapu

Podľa zistení polície na skládku vyvážali odpad najmenej od januára toho roka. Týždenne bolo na pole vyvezených zhruba 10 kontajnerov so stavebným odpadom a rôznym objemným odpadom, ako sú plasty, drôty, sklo, koberce a podobne. Obsahom kontajnerov boli tiež izolačné materiály s azbestom,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Podľa odborného posudku si odstránenie skládky a uvedenie pozemku do pôvodného stavu vyžiada náklady vo výške asi 135-tisíc eur.

Minulý týždeň polícia priamo na mieste nelegálnej skládky, pri vysýpaní odpadu, zadržala vodiča nákladného auta. Následne, na základe príkazu na prehliadku nebytových priestorov firmy v susedstve skládky, polícia s pomocou zásahovej skupiny zadržala konateľa firmy. Po vykonaní procesných úkonov a vypočutí viacerých svedkov, vyšetrovateľ vzniesol obvinenie konateľovi firmy, Dušanovi z Trnavy a zároveň spracoval podnet pre prokurátora na jeho väzobné stíhanie,“ uviedla Kredatusová.

Obvinený je v súčasnosti stíhaný na slobode.

Za prečin neoprávneného nakladania s odpadmi v značnom rozsahu mu v prípade uznania viny hrozí odňatie slobody na jeden až päť rokov.

Fotogaléria trnavskej polície:
skladka-fararske-1
skladka-fararske-2
skladka-fararske-3
skladka-fararske-4
skladka-fararske-5

Ulož ako PDF
Napísal 29. júla 2013 13:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Podnikateľ založil pri Trnave veľkú nelegálnu skládku odpadu, hrozí mu päťročné väzenie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.