reklama

Pomocou pohľadníc chcú trnavskí aktivisti realizovať verejnoprospešné projekty

Podporiť verejnoprospešné aktivity v Trnave si dáva za cieľ projekt pod názvom Experiment Orbis.

Zámer s výrazne lokálnym charakterom zameraný na podporu budovania solidarity a svojpomoci v meste bude spoločne realizovať päť trnavských občianskych združení a neziskových subjektov – OZ Godot Projekt, OZ Lepšia Trnava, Bronco n.o., OZ Publikum.sk a OZ Cyklisti Trnava.

Do projektu vstupujú podľa slov Jozefa Lužáka z OZ Godot Projekt aj umeleckí fotografi, výtvarníci, grafici, predstavitelia kultúrnych subjektov  a menší, komunitne orientovaní podnikatelia, ktorých podnikanie má pozitívnu spätnú väzbu.

Realizácia myšlienky pod názvom Experiment Orbis sa uskutoční prostredníctvom distribúcie pohľadníc od lokálnych fotografov, grafikov a výtvarníkov na vybraných miestach v Trnave.

Pohľadnice vytvorené domácimi trnavskými autormi si môžu od 26. augusta kúpiť ľudia v Kníhkupectve AF a CD Aquarius an Štefánikovej ulici, v mestskej veži, Knižnici Juraja Fándlyho, v Pecobikes na Hospodárskej ulic alebo na vybraných kultúrnych akciách.

Cena pohľadnice je 2 eurá.

100 percent finančných prostriedkov získaných z predaja pohľadníc bude poukázaných priamo na podporu lokálnych neziskových projektov. Peniaze budú použité na veľmi konkrétne účely, priamo súvisiace s realizáciou konkrétnych projektov. Žiadna časť peňazí nebude použitá na administratívne účely, ani na žiadne iné výdavky,“ zdôrazňuje J. Lužák.

O realizácii jednotlivých projektov budú rozhodovať ľudia formou verejného hlasovania na internete. 

Po vyzbieraní každých 500 eur bude hlasovanie vyhodnotené a vybraný projekt získa túto sumu. Päťsto eur je rozpočet potrebný na realizáciu každého z projektov.  Ideálnym výsledkom bude, ak sa prostredníctvom Orbisu podarí uskutočniť všetkých päť projektov,“ naznačujú cieľ experimentu organizátori.

Projekty Experimentu Orbis
Umenie bez bariér, (OZ Godot Projekt) – umiestňovanie diel trnavských výtvarníkov a fotografov do izieb pacientov Trnavskej fakultnej nemocnice
Návrat Lavičiek, (OZ Lepšia Trnava) – výroba a inštalácia 3 lavičkových setov v parku na Kalvárii
Parkuj Cajgel (OZ Cyklisti Trnava) – výroba a inštalácia 10 cyklostojanov vo verejných priestoroch mesta Trnava
Projekt Alfréd Wetzler a partizáni (OZ Publikum.sk)– kultúrno edukačný projekt zameraný na priblíženie príbehu trnavského rodáka Alfréda Wetzlera
Výroba stánkov, (Bronco n.o) – nákup materiálu na výrobu piatich stánkov, ktoré budú dlhodobo využívané a bezplatne zapožičiavané neziskovým subjektom v rámci podujatí Trnavský rínek

Slovo experiment je podľa jeho realizátorov na mieste. Ak bude úspešný, veria, že dokážu prostredníctvom neho (a hlavne prostredníctvom ľudí, ktorí sa ho zúčastnia) v rámci lokálnej komunity do budúcnosti dlhodobo podporovať nizkorozpočtové aktivity, ktoré majú snahu, myšlienku, vyvíjajú činnosť, ale chýbajú im prostriedky na realizáciu, či pokračovanie vo fungovaní.

Pilotná akciu Experimentu Orbis, spojená s prezentáciami všetkých participujúcich projektov, sa uskutoční v pondelok 26. augusta od 20. hodiny v Amfik Café.

Popis participujúcich projektov a viac informácií o projekte Orbis nájdete na godot.sk/sub/projekt_orbis a facebook.com/experiment.orbis1

Plagát:
orbis-plag

Ulož ako PDF
Napísal 24. augusta 2013 10:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.