reklama

Premiérový Trnavský piknik sa vydaril

Piknikovať sa chodí predovšetkým v kruhu najbližších priateľov a počas teplých mesiacov.

My sme tieto základné pravidlá porušili a zorganizovali sme spolu s Matúšom Hlinčíkom z n.o. Bronco piknik počas nie práve najteplejšej jesennej nedele a pre široký okruh ľudí.

Po dlhšom výbere lokality sme sa nakoniec rozhodli pre Ružový park a hoci samotný názov parku je pre mnohých lákavejší ako park samotný, rozhodnutie sme neoľutovali.

Naopak, zhodli sme sa, že park ukrýva veľký potenciál pre podobné podujatia. Tento fakt je aj naďalej zmyslom celej akcie: objavovať skryté miesta na oddych a relax v našom meste, v ktorom je zelene ako šafranu.

piknik-1
Súčasťou pikniku bol aj zaujímavý kultúrny program

Otáznikov, aký ohlas vzbudí prvý Trnavský piknik bolo veľa, no všetky sa rozplynuli.

Od 13.00 začali prichádzať rodiny s deťmi, mladí ľudia, ale aj skôr narodení a začali piknikovať na tráve s takou samozrejmosťou, ako by to robili každú nedeľu. Medzi mrakmi vykuklo sem tam slnko a odrazu bolo všetko na svojom mieste.

Farebné deky, pletené košíky a v nich pripravené občerstvenie. Možnosť požičať si deku, kúpiť si obed, zúčastniť sa turnaja v stolnom futbale, zahrať si spoločenské hry, podporiť projekt Orbis, chodiť po lane, kúpiť si knihu, pozrieť si fotky starej Kalvárie, vychutnať si kultúrny program: animačný program pre deti, bábkové divadlo, koncerty, či sit down comedy to všetko bolo pridanou hodnotou.

piknik-2
Piknik bez chutného koláča nie je to pravé

Najdôležitejšie na tom celom však bolo, že Trnavčania strávili spolu jedno popoludnie v dovtedy nenápadnom parčíku s pocitom, ktorý má človek vtedy, keď je s najbližšími priateľmi.

Nakoniec sa všetkým ušlo aj z koláčov, ktoré súťažili o cenu: najlepší koláč zo sezónneho ovocia na Trnavskom pikniku. Cenu si odniesla Zuzka N. a jej hruškový cheesecake. Už teraz sa tešíme na prvé teplé jarné lúče a druhý Trnavský piknik.

Text a fotografie: Peter Cagala

piknik-3

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2013 15:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.