reklama

Trnavský piknik bude 21. mája v Kamennom mlyne

Trnavský piknik sa zaradil medzi podujatia, ktoré obľubujú všetky vekové kategórie Trnavčanov. Základnou pohnútkou k vzniku tejto akcie bolo podnietiť obyvateľov k vytváraniu nových komunít, oživovanie verejného priestoru. A tak kým dovtedy niektoré miesta mali Trnavčania „zaškatuľkované“ ako nepoužiteľný priestor vhodný akurát tak na prechádzky so psom, odrazu sme tieto priestory nanovo objavili aj vďaka podujatiu Trnavský piknik.

Objavili sme tak nanovo Ružový park, Botanickú záhradu, park pri Kalvárii a vytvorili sme tak nový vzťah k týmto donedávna zabudnutým, či nepoznaným miestam. Tento rok chceme rozšíriť počet týchto miest a tak sme sa rozhodli pripraviť piknik v priestoroch kúpaliska Kamenný mlyn.

Tento veľkorysý priestor ponúka prírodnú scenériu a vodnú plochu a čo môže byť ideálnejším prostredím práve pre piknik?

Ak máte aj vy na tento priestor krásne spomienky z detstva, no časom ste si už nenašli cestu k tomuto kúpalisku, je tu možnosť tento postoj predefinovať a položiť si otázku, či je potenciál tohto priestoru využitý.

Ilustračné foto: Peter Cagala

V nedeľu 21. mája 2017 od 13. hodiny budete mať možnosť v areáli kúpaliska zažiť piknik so svojimi najbližšími, spoznať nových ľudí.

O hudobný program sa postará pôvabné ženské trio Paper moon trio, pre deti je pripravené krásne a veselé predstavenie Príbeh rytiera v podaní divadla Teáter Komika, ktoré zároveň pripraví zábavné rytierske hry.

Pravidlom je samozrejme tradičná súťaž o najlepší trnavský koláč ocenená zaujímavými cenami. Ten kto si neprinesie piknikový kôš s jedlom, nemusí byť smutný, v ponuke budú rôzne gastro zážitky, zaujímavé nápoje, či zmrzlina. Využijeme aj vodnú plochu kúpaliska.

Viete čo je to Paddleboard? Toto trendové plavidlo budete môcť vyskúšať a naučiť sa základné pravidlá používania. Pre tých odvážňejších sme pripravili „race sprint“, takže odporúčame si vziať aj náhradné oblečenie pre prípad.

Dvaja z dvoch organizátorov podujatia odporúčajú prísť na Trnavský piknik pešo, prípadne na bicykli. Verte, že jedlo na deke v chládku stromov, bude chutiť o niečo viac po tom, ako necháte auto doma.

Je tiež vyskoko pravdepodobné, že neodoláte koláčikom, ktoré budú v ponuke a možno sa vám ujde aj z najlepšieho trnavského koláča. Stále budete mať argument, že tie sladkosti predsa vypedálujete cestou z Trnavského piknika a vaša postava neutrpí. Naopak, spevníte postavu ale čo je dôležitejšie upevníte vzťahy, prípadne vytvoríte nové.

Dovidenia na Trnavskom pikniku.

Peter Cagala

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2017 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.