reklama

Proces prípravy parkovacieho domu Na hlinách pokračuje, stavať začnú v lete

Prípravy výstavby projektu parkovacieho domu na trnavských Hlinách pokračujú.

Zámer sa podľa slov zástupcu trnavskej investorskej spoločnosti Fortezza Michala Magulu nachádza v územnom konaní.

Po miernom zdržaní, ktoré je v procese územného konania a vyjadrovania sa dotknutých inštitúcií a úradov bežné, pracujeme na získaní územného rozhodnutia. Následne naštartujeme proces pre vydanie stavebného povolenia. Samotnú výstavbu parkovacieho domu plánujeme zahájiť v letných mesiacoch tohto roka,“ priblížil.

Stavebné práce objektu parkovacieho domu Na hlinách majú trvať podľa odhadov 6 až 8 mesiacov. Súkromný investor vynaloží na realizáciu zámeru približne 2,5 milióna eur.

Návratnosť vložených prostriedkov predpokladá investor v horizonte 12 až 15 rokov.

hliny-park-dom-1
hliny-park-dom-2
Vizualizácia projektu umiestneného v rohu sídliska Hilny

Medzi obyvateľmi sídliska evidujeme záujem o parkovanie v parkovacom dome. Pri rezervácii parkovacích miest a garáží budeme uprednostňovať rezidentov z Hlín a Saleziánskej, až potom budeme poskytovať voľné miesta ľuďom z okolitých lokalít, ktorí už tiež prejavujú záujem,“ pripomenul.

V parkovacom dome Na hlinách vznikne približne 280 parkovacích miest. Z nich bude viac ako 90 garáží. Parkovacie miesta sú navrhnuté s rozmermi 2,5 x 5 metrov, garážové miesta budú väčšie – so šírkou 3,5 m a dĺžkou 6 metrov.

Pri realizácii parkovacieho domu sa počíta tiež s okolitou sadovou a parkovou úpravou verejných plôch, vybudovaním detského multifunkčného ihriska s rozmermi 15×23 metrov ako náhrada za odstránenie pôvodného ihriska, ktoré zasahuje do priestorov budúceho parkovacieho domu a je v nevyhovujúcom stave. Na ihrisku s výmerou 345 metrov štvorcových sú navrhnuté vysoko húževnaté tlmiace dosky z recyklovanej gumy,“ uvádza investor v predloženom zámere.

Strecha objektu bude mať dve úrovne, pričom časť strechy v dotyku obytných domov na Saleziánskej ulici bude riešená ako zelená a prístupná pre rekreačné účely. Nahradí tak súčasnú zelenú plochu. Projekt počíta aj s výsadbou popínavej zelene na fasáde garáží.

Parkovací dom je situovaný v lokalite, ktorú už roky sužuje veľký deficit parkovacích miest.

Ulož ako PDF
Napísal 10. februára 2014 16:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Proces prípravy parkovacieho domu Na hlinách pokračuje, stavať začnú v lete”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.