reklama

Proces prípravy parkovacieho domu Na hlinách pokračuje, stavať začnú v lete

Prípravy výstavby projektu parkovacieho domu na trnavských Hlinách pokračujú.

Zámer sa podľa slov zástupcu trnavskej investorskej spoločnosti Fortezza Michala Magulu nachádza v územnom konaní.

Po miernom zdržaní, ktoré je v procese územného konania a vyjadrovania sa dotknutých inštitúcií a úradov bežné, pracujeme na získaní územného rozhodnutia. Následne naštartujeme proces pre vydanie stavebného povolenia. Samotnú výstavbu parkovacieho domu plánujeme zahájiť v letných mesiacoch tohto roka,” priblížil.

Stavebné práce objektu parkovacieho domu Na hlinách majú trvať podľa odhadov 6 až 8 mesiacov. Súkromný investor vynaloží na realizáciu zámeru približne 2,5 milióna eur.

Návratnosť vložených prostriedkov predpokladá investor v horizonte 12 až 15 rokov.

hliny-park-dom-1
hliny-park-dom-2
Vizualizácia projektu umiestneného v rohu sídliska Hilny

Medzi obyvateľmi sídliska evidujeme záujem o parkovanie v parkovacom dome. Pri rezervácii parkovacích miest a garáží budeme uprednostňovať rezidentov z Hlín a Saleziánskej, až potom budeme poskytovať voľné miesta ľuďom z okolitých lokalít, ktorí už tiež prejavujú záujem,” pripomenul.

V parkovacom dome Na hlinách vznikne približne 280 parkovacích miest. Z nich bude viac ako 90 garáží. Parkovacie miesta sú navrhnuté s rozmermi 2,5 x 5 metrov, garážové miesta budú väčšie – so šírkou 3,5 m a dĺžkou 6 metrov.

Pri realizácii parkovacieho domu sa počíta tiež s okolitou sadovou a parkovou úpravou verejných plôch, vybudovaním detského multifunkčného ihriska s rozmermi 15×23 metrov ako náhrada za odstránenie pôvodného ihriska, ktoré zasahuje do priestorov budúceho parkovacieho domu a je v nevyhovujúcom stave. Na ihrisku s výmerou 345 metrov štvorcových sú navrhnuté vysoko húževnaté tlmiace dosky z recyklovanej gumy,” uvádza investor v predloženom zámere.

Strecha objektu bude mať dve úrovne, pričom časť strechy v dotyku obytných domov na Saleziánskej ulici bude riešená ako zelená a prístupná pre rekreačné účely. Nahradí tak súčasnú zelenú plochu. Projekt počíta aj s výsadbou popínavej zelene na fasáde garáží.

Parkovací dom je situovaný v lokalite, ktorú už roky sužuje veľký deficit parkovacích miest.

Ulož ako PDF
Napísal 10. februára 2014 16:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

15 komentárov pre “Proces prípravy parkovacieho domu Na hlinách pokračuje, stavať začnú v lete”

 1. 1
  Palko says:

  To je ten investor (jednoosobová sro), ktorý nič podobné predtým nerobil, resp. sa tým nikde nepochválil?

  Zaujímalo by ma koľko Eur bude stáť parkovanie a ako sa pri tej cene vyjadrili občania. Tj. či im cena vyhovuje a parkovisko využijú, alebo nevyhovuje a počkajú kým sa niektoré miesta vonku uvoľnia?

  Inak v tomto prípade ten kto vydrží dlhšie a nekúpi si parkovanie v parkovacom dome bude parkovať pred svojim domom v pohode zadarmo na miestach po vodičoch čo nevydržia čakať a kúpia miesto v parkovacom dome. Bude to taký malý poker. :)

  • 1.1
   pierre says:

   To su take o nicom reci. parkovanie bude uz len horsie, aut pribuda a dlho este bude. To je to jedine co je podstatne. A preto to bude poker len v tom, ze kto si kupi miesto, bude mat.
   A tym ostatnym sa sice uvolni, ale len na chvilu. Po case bude plno zas aj vonku a vyhraju ti ktori budu mat kupene/prenajate svoje vlastne miesto.
   A ked si niekto mysli, ze mesto bude stavat donekonecna pre ludi parkoviska na sidliskach zije v omyle.

   • 1.1.1
    kinder says:

    Najväčší omyl je, že vedenie mesta roky povoľovalo zahusťovanie sídlisk, rôzne nadstavby a podobne! Žiadna koncepcia, žiadna zeleň, žiaden relax, proste Trnava sa stáva veľkou betónovou nocľahárňou! Až raz ta automobilka v Trnave skončí tak ten americký Detroid bude len slabým odvarom oproti tomu Trnavskému, ale to už tých zodpovedných nebude musieť zaujímať, pretože oni si tie prachy z kšeftou budú beztrestne užívať mimo nocľahárne!!!

  • 1.2
   Ludo says:

   Palko, najlepšie by bolo keby to investor postavil, a hneď skrachoval.
   Búda prázdna ( hurá), parkoviská síce plné (šak mesto nám postaví nové a dá zadarmo), ale hlavná je tá škodoradosť, že?
   Nech len zdochne tak mu treba, išiel na nás chudákoch robiť biznis… Ach tá Slovač.

  • 1.3
   Zdravy_rozum says:

   A keby bola dvojosobova alebo trojosobova je v tom nejaky rozdiel ? Ja sa čudujem co ľudia riešia v diskusii ktorá aspon keby bola k veci. Keby všetci rozmýšľali ako ty a čakali na volne miesta tak vlastne načo stavať nové parkoviska na zelených plochách ked podla tvojej logiky treba čakať az vsetci co nemajú kde parkovať predaju autá budu chodiť autobusom a ostatní zrazu budu môcť lepsie zaparkovať? Sak načo kupovať auto na benzín počkajme si na elektromobily načo letieť lietadlom počkajme na hviezdnu bránu …

   • 1.3.1
    jaro says:

    Inak, ja tiež nechápem ľudí z tejto lokality. koľko sa už popísalo o tom, ako je tam u nich neriešiteľná situácia s parkovaním, a ked sa nájde niekto, kto im tam chce postaviť parkovisko, tak zas je tu rečí. Čo vlastne chcú? Aby sa to stavalo na strechách činžiakov, ked tam neni už kúsok voľného priestoru? Šak nech sa naučia parkovať na stojáka na zadných kolesách, alebo ja neviem čo. Ved na tomto sídlisku je problém predať byť, kvoli tomu, že čo s autom. A nikomu sa nechce prejsť peši ani pár metrov navyše, keby aj nedajbože niekde mimo, mesto to parkovisko postavilo. Radšej si nejakú tú ročnú kartu zaplatím, a mám pokoj. Podľa mna ked to budú mať prázdne, tak nejaký spôsob vymyslia, aby vyšli v ústrety ľudom, a mohli si to miesto v parkovacom dome dovoliť.

    • 1.3.1.1
     Palko says:

     Vyšli v ústrety investorovi, ktorý dostal pozemok za 1E (jedno Euro) a nič podobné predtým nerobil. Je to dosť podozrivé ako kamarátsky obchod.
     Nikto tu nespomína petíciu ľudí z opačnej strany (Saleziánska), ktorí boli proti, nakoľko sa im výrazne zhorší bývanie pre zvýšenú dopravu.

     Prečo nemohlo byť podzemné parkovisko na začiatku sídliska, kde sa teraz tuším začínajú robiť nejaké obchody? Tam by to nikomu nezavadzalo. Hliny sú žiaľ v stiesnenom priestore a týmto projektom sa nehnuteľnosti ešte viac nakopia.

     Nepíšem, že ľudia majú čakať kým sa uvoľnia miesta po presune niektorých do garáže, ale že to tak môže dopadnúť, pretože aktuálne ľudia otáčajú každé euro a premýšľajú na čo ho použiť.

     Bolo by veľmi prínosné keby investor na svojom webe, ktorý tuším nemá :) uviedol, koľko plánuje pýtať za parkovanie a následne spraviť anketu medzi ľuďmi ako by to v takých cenách využili.

    • 1.3.1.2
     Palko says:

     Ešte k tej ročnej parkovacej karte, ktorá sa bude platiť investorovi a nie mestu :)

     Dajte si do kalkulačky investíciu, počet miest a predpokladanú návratnosť a dostanete mesačné parkované od 50E do 62E. Som zvedavý koľko ľudí si to za takú cenu kúpi, ročne je to od 595E do 745E.

 2. 2
  Alfonz says:

  Súhlasím v tomto prípade s Palkom, mali by sa vyjadriť občania žijúci na tom sídlisku, či budú vôbec túto garáž využívať. Vieme ako to je na Slovensku, osobne si myslím, že málokto bude ochotný priplatiť si za parkovanie – viď. parkovisko pri Poliklinike, ktoré je prázdne, ľudia radšej parkujú pred činžiakmi na Družbe, ako by mali platiť za parkovanie.
  Odtiaľto z vizualizácie ťažko povedať ako to bude vyzerať v skutočnosti, ale obyvateľom dotknutej bytovky by som pre istotu odporúčal dať si spraviť svetelnotechnický posudok ešte pred stavebným povolením, lebo pochybujem, že by stavba vyhovela.

  • 2.1
   ttss says:

   presne tak. budú mať super výhľad :D . ale ľutujem ich, pozerať sa na stenu, počuť pískajúce kolesá ozývajúce sa z garáží. no balzam na dušu po ťažko odpracovanom dni :)

  • 2.2
   Zdravy_rozum says:

   Ale zákony platia pre každého to znamená ze ked ja na družbe dostanem pokutu za to ked stojím kolesom na tráve a na hlinach si ľudia veselo parkujú v strede kruhového objazdu , k čomu sa ľudia maju este vyjadrovať? Pokial si pamätám vyše 1000 ludi spísali este v roku 2007 petíciu za výstavbu parkovacieho domu.

   • 2.2.1
    Kacer Kurola says:

    Ano, ale nie tam, ale to ty predsa vies, ty mas zdravy rozum :)

   • 2.2.2
    Alfonz says:

    Tá argumentácia je chybná, pretože za parkovanie na tráve sa pokutuje všade, za parkovanie na križovatke nepokutujú ani na Družbe, ani na iných sídliskách a policajti to tolerujú práve kvôli nedostatku parkovacích miest.
    K čomu sa ešte majú ľudia vyjadrovať (tí čo tam bývajú a ovplyvní to ich kvalitu bývania)? To ako vážne? Čo tu je stále totalita? Z tohto príspevku mám pocit, akoby to písal ten investor. Po troche hľadania sa človek dopátra, že ľudia sa už vyjadrili. Teraz podpísalo 800 ľudí petíciu proti parkovaciemu domu. Prvá petícia bola za riešenie parkovania na Hlinách, podpísalo ju 1100 ľudí, ale s tým, že si budú platiť zrejme nerátali.
    Áno, je nedostatok parkovacích miest, ale načo stavať takýto parkovací dom, keď bude poloprázdny? Aby investor dostal pozemok za 1€ tak, ako je to na Slovensku zvykom? Na úkor zhoršenia kvality bývania a ďalšie zahusťovanie? Takto to tu funguje 40 rokov, už by aj stačilo. ľudia by si mali zvyknúť, že auto nemajú rovno pod oknom. A hlavne, mali by sme si brať vzor z Dánska a používať bicykle a nie bezhlavo všade stavať parkoviská a parkovacie domy.

 3. 3
  martin mako says:

  Ide o Poorovho “bieleho kona” preto ide o jednoosobovu s.r.o. vsetko ostatne vybavuju v jeho prospech, rozumej pana P., jeho ludia. Az ten cirkus skonci odovzdaju sa garaze do spravnych ruk. Uzemko rozhodne kadial budu jeho nakladiaky jazdit, kde sa my mame uskromnit aby niekto na pozemku za Euro mohol robit svoje obchody. Od takehoto potesenia by nas mestsky uradnici mohli usetrit. No o peniaze tu byvajucich ide v prvom rade. Uradnici poznaju aj ine riesenia, ale im sa nase peniaze malia a on ich preplatil. Tak mu vyhoveju.

 4. 4
  Peter Crouch says:

  Pochybujem, ze bude vela takych co daju 600e za rocny prenajom. Ak sa bude dat parkovat za hodinovy resp. celodenny poplatok, tak tam bude chodit len tych par co vecer nenajdu vonku volny flek.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.