reklama

Na Trojičnom námestí po rokoch znova rozkvitnú kvety

Nielen skôr narodených Trnavčanov, ktorí nostalgicky spomínajú na jarné ružové oblaky rozkvitnutých sakúr na Trojičnom námestí, ale aj mladšiu generáciu môže potešiť fakt, že spolu so stromami sa sem navrátia aj kvety.

K tým bielym, ktoré budú rozkvitať v korunách novo vysadených amelanchierov, sa pridajú aj rôznofarebné trvalky, letničky a dvojročné rastliny na záhonoch pri pošte, pod stromami aj pri zelenom dome. Ich výsadba sa práve v týchto chvíľach stáva skutočnosťou.

sadenie-trojicne-2
sadenie-trojicne-3

Foto: Jana Gmitterová

Druhová skladba kvetov je vyberaná tak, aby kvitnúce rastliny zdobili záhony počas celej sezóny. Príchod jari budú pod stromami v dlažbe ohlasovať narcisy, tulipány, modrice a ozdobné cesnaky, k nim sa pridajú postupne nezábudky a pri zelenom dome aj zvončeky, neskôr rozkvitnú oranžové a žlté ľaliovky.

Kontrast v modrofialových tónoch pri pošte pridá šalvia hájna, biele farebné akcenty bude mať na starosti echinacea. Štafetu po jarných cibuľovinách pod stromami a pri zelenom dome prevezmú mliečniky, petúnie a letné šalvie. Štruktúru výsadby, ktorá pri pošte symbolicky naznačuje tvarom bývalý tok Trnávky, budú po celý rok dotvárať ozdobné trávy ako bezkolenec modrý a kavyľ. Plochu mäkko doplnia aj trsy voňavého citrónového tymianu.

(Tlačová správa mesta Trnava)

sadenie-trojicne-1
sadenie-trojicne-4

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2014 14:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Trojičnom námestí po rokoch znova rozkvitnú kvety”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.