reklama

V parčíku a na poli za sídliskom Družba niekto umiestnil jed, priotrávili sa psy aj vtáky

Trnavská polícia zverejnila v sobotu 29. marca upozornenie o viacerých hláseniach priotrávených psov, ku ktorým došlo na poli a v parčíku na okraji sídliska Družba za nákupným centrom Kaufland.

V parčíku niekto porozkladal na viacerých miestach návnady mäsových výrobkov s látkou, ktorá spôsobila zvieratám zdravotné ťažkosti. Polícia v spolupráci s mestskou políciou priestor zabezpečila, aby tam nevstupovali psíčkari a nedochádzalo k otráveniu ďalších zvierat. Policajti návnady vyzbierali v prítomnosti veterinára a priestory zadokumentovali,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Policajný zbor vyšetruje čin ako týranie zvierat.

vodaren-parcik
Parčík za sídliskom Družba

Podľa oficiálneho stanoviska mesta Trnava bol v inkriminovanom priestore za Kauflandom zaznamenaný aj výskyt uhynutých vtákov.

Prosíme všetkých občanov, aby nevyužívali súkromné pozemky za OD Kaufland a zeleným pásom na prechádzku s deťmi a štvornohými miláčikmi,“ vystríha mesto Trnava.

O pravdepodobnom použití neznámej jedovatej látky informovala už minulý víkend aj Zvieracia klinika Plus na svojom facebookovom profile.

Podľa vyjadrenia veterinárov na kliniku prichádzali majitelia psov s príznakmi priotrávenia zvierat v priebehu soboty 22. marca.

Príznaky otravy sú slinenie, nadúvanie, slabosť, trasenie tela, hlavne zadných končatín, vodnatá resp. hlienová priesvitná hnačka. Nástup príznakov je náhly a hlavne u malých psíkov má otrava rýchly a nebezpečný priebeh,“ upozornila Zvieracia klinika Plus na sociálnej sieti.

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2014 21:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V parčíku a na poli za sídliskom Družba niekto umiestnil jed, priotrávili sa psy aj vtáky”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.