reklama

Veľké smetisko pod oknami domov a bytoviek na súkromných pozemkoch vyčistí opäť mesto

Súkromné pozemky vo vlastníctve firmy nezvestného podnikateľa Ladislava Matoviča LM Financ medzi Kozáckou a Zelenečskou ulicou sa už po niekoľký raz podobajú na veľké a nezebezpečné smetisko.

Obyvatelia susediacich rodinných domov a bytoviek sa právom rozčuľujú.

Bývame vedľa smetiska. Je nemysliteľné, aby v obytnej zóne bolo toľko neporiadku. Veď tu bývajú ľudia, vonku sa hrajú malé deti, tu už ide o zdravie,“ upozorňuje pani Zuzana z Kozáckej ulice.

bordel-kozacka
Opustené pozemky pri obytných domoch vyzerajú ako smetisko

Voľne prístupné súkromné pozemky využívajú rôzne živly. „Zvážajú sem odpad z celého mesta, rozoberajú tu elektrospotrebiče, pália káble, alebo len tak tu posedávajú. Vídame tu aj feťákov. Medzi tými kopami bordelu je určite veľa použitých injekčných striekačiek. Ani nechcem vdieť, koľko tu žije potkanov,“ pokračuje Zuzana a dúfa v pomoc mesta a úradov.

Vieme, že tie pozemky mestu nepatria aj to, že už ich v minulosti čistili. Zodpovednosť je na vlastníkovi. Ale my ako obyvatelia tohto mesta máme tiež právo na ochranu a bezpečnosť. Dúfame, že sa situácia pohne a tie kopy bordelu niekto vyvezie,“ krúti hlavou pán Michal, ktorý býva len asi 50 metrov od veľkého smetiska v jednom z blízkych činžiakov.

FOTOGALÉRIA:

Jana Gmitterová z referátu komunikácie Mestského úradu v Trnave pripomína, že na pozemkoch je momentálne vyznačená plomba z dôvodu prebiehajúcich súdnych sporov. Napriek tomu vlastníka uvedeného na liste vlastníctva vždy písomne kontaktujú.

V minulosti túto vec riešil aj pozemkový úrad v zmysle zákona o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy. Mestský úrad v Trnave po neúspešných výzvach vlastníkovi na vykonanie nápravy stavu postúpil v marci celú záležitosť Okresnému úradu v Trnave, ktorý by mal v zmysle platných právnych predpisov v odpadovom hospodárstve vo veci ďalej konať,“ priblížila vedúca Odboru stavebného a životného prostredia na mestskom úrade Iveta Miterková.

Mesto Trnava čistilo pozemky firmy LM Financ na vlastné náklady naposledy v roku 2011 za aktívnej účasti obyvateľov zo susediacich nehnuteľností.

Pred niekoľkými dňami hodnotili priamo na mieste situáciu aj členovia výboru mestskej časti Trnava – Juh.

Na základe toho čo, sme sa videli, som nariadil vyčistenie a vypratanie odpadu z týchto pozemkov. Zároveň by som chcel apelovať na obyvateľov dotknutej lokality, aby podozrivý pohyb ľudí v tomto priestore vždy ohlásili na mestskú políciu,“ uviedol viceprimátor Bystrík Stanko a zdôraznil, že pre mesto ani ďalšie inštitúcie nie je jednoduché zabrániť tomu, aby sa situácia neopakovala, keďže vlastníctvo pozemkov stále riešia súdy.

Mestu Trnave záleží na ochrane zdravia obyvateľov a zdravom životnom prostredí, v ktorom žijú. Situácia na voľne prístupných pozemkoch v tejto lokalite je neúnosná, preto dôjde k opätovnému vyčisteniu týchto nehnuteľností. Začiatok prác je naplánovaný na utorok 1. apríla 2014 a predpokladáme, že pozemky by mali byť v priebehu tohto týždňa opäť na náklady mesta Trnava vyčistené,“ konkretizovala J. Gmitterová.

Ulož ako PDF
Napísal 31. marca 2014 9:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Veľké smetisko pod oknami domov a bytoviek na súkromných pozemkoch vyčistí opäť mesto”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.