reklama

Multižánrový Festival Trnavská 13 príde v polovici júna s ďalšími novinkami

Občianske združenie Travská 13 v spolupráci s mestom Trnava prinesú v júni ďalší diel dvojdňového festivalu s ambíciou osloviť široké publikum. Spojenie kultúrnych projektov, koncertov, detských atrakcií, pivného pochodu a športu na jednom mieste pridáva podujatiu prívlastok multižánrový.

Hlavnými lákadlami Festivalu Trnavská 13 budú hudobné kapely Vidiek a Komajota a speváčka Zuzana Smatanová.

Návštevníci festivalu, ktorého domovom bude opäť vrhačský sektor športového areálu Slávie v piatok 13. a v sobotu 14. júna 2014, budú vidieť a počuť aj ďalších kvalitných interpretov ako napríklad Slobodná Európa, Fuera Fondo, Hrdza, Golden Vein, Ewelin či Fishing Strip. Spolu sa počas dvoch dní predstavia takmer dve desiatky hudobných skupín a spevákov.

Súčasťou Festivalu Trnavská 13 bude aj tradičný pivný pochod. Multižánrovosť podujatia podčiarkuje snaha organizačného štábu o čo najširší záber publika a návštevníckej štruktúry.

tt-13a
Počas dvoch dní vystúpi na hlavnom pódiu takmer 20 interpretov

Cieľom organizátorov je spojiť hudbu, kultúru, šport, program pre rodiny s deťmi aj občiansku angažovanosť.

Aj v tomto roku bude pripravené množstvo atrakcií pre deti vrátane čítania rozprávok v podaní Braňa Jobusa. Najmenší návštevníci budú mať k dispozícii trampolíny, skákací hrad, tanečnú školu. O zábavu detí sa postará aj šašo, bábkové divadlo alebo nafukovací bazén.

Súčasťou festivalu bude aj chill-out zóna s prednáškami, verejnými diskusiami a prezentáciou občianskych združení, organizujeme bežecký kros ulicami mesta s dĺžkou symbolických 13 kilometrov, znova dáme priestor mladým kapelám, ktoré budú súťažiť o Cenu Mariána Makara Mrvu,“ priblížil Igor Holéczy z organizačného štábu podujatia, ktoré zastrešuje občianske združenie Trnavská 13.

Festival Trnavská 13 sa stáva jednou z najväčších kultúrnych udalostí roka v Trnave. Organizátori očakávajú, že návštevnosť presiahne 6-tísíc účastníkov.

Motto festivalu je ‚Leto sa začína v Trnave‘. Opäť nás čakajú dva dni plné zábavy, kultúry, stretnutí, posedení, rozhovorov, atrakcií, hudby, športu aj občianskych aktivít. Našou snahou je vybudovať v našom meste veľký festival, ktorý osloví nielen Trnavčanov, ale priláka aj návštevníkov z ďalších regiónov,“ pripomenul Holéczy.

Aktuálne informácie, novinky z organizačného štábu a konkrétne informácie o jednotlivých podujatiach, ktoré sú súčasťou festivalu, budeme zverejňovať postupne.

tt-13
Trnavská 13 už dávno nie je len o pivnom pochode. Z podujatia sa stal multižánrový festival pre všetkých

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2014 10:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Multižánrový Festival Trnavská 13 príde v polovici júna s ďalšími novinkami”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.