reklama

Pacientov s problémami pribúda, nemocnica rozšírila psychiatrické oddelenie

Fakultná nemocnica (FN) v Trnave otvorila novú časť Psychiatrického oddelenia. Týmto krokom reaguje na dopyt po akútnych psychiatrických lôžkach a zvyšuje kapacitu zo 45 na 60 pacientov. Priestory sa začali využívať hneď v deň otvorenia.

Zrekonštruované podlažie pôvodne patrilo Kožnému oddeleniu FN, ktoré bolo presťahované do nevyužitých priestorov nemocnice.

SONY DSC
Zrekonštruované oddelenie otvorili riaditeľ nemocnice M. Tabaček a primárka D. Šedivá

Nové priestory Psychiatrického oddelenia boli zrekoštruované za obdobie piatich týždňov a za plnej prevádzky oboch oddelení. V rámci tohto časového intervalu prebiehala rekonštrukcia podláh, príprava nových bezbariérových kúpeľní, nadštandardných izieb a vymaľovanie celého podlažia. Počet lôžok na presťahovanom Kožnom oddelení ostáva nezmenený, priblížil mediálny zástupca nemocnice Matúš Stračiak.

Renovácia si vyžiadala investičné náklady viac ako 20-tisíc eur.

Výsledok rekonštrukcie jednoznačne splnil naše očakávania. Tieto priestory a ich využitie znamenajú ďalší posun smerom k pacientovi a zvyšovanie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Najdôležitejšie je, aby sme ich hneď začali používať a aby dobre slúžili tak personálu, ako aj pacientom,“ povedal Martin Tabaček, riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava.

Kožné oddelenie sa za plnej prevádzky presťahovalo do priestorov, ktoré v minulosti patrili Otorinolaryngologickému oddeleniu. To je situované v novom Pavilóne chirurgických disciplín.

Rozširovanie Psychiatrického oddelenia odsúhlasilo v januári 2014 Ministerstvo zdravotníctva SR s účinnosťou od 1. februára 2014.

Bohužiaľ, musím konštatovať, že pacientov na psychiatrickom oddelení pribúda. Zdá sa, že súčasná vystresovaná doba, množstvo negatívnych vnemov a starostí, ktoré ľudí obklopujú, si pýtajú svoju daň v podobe častejších psychických problémov,“ skonštatoval M. Tabaček.

Po týchto zmenách je vo Fakultnej nemocnici Trnava celkom k dispozícii 618 lôžok.

SONY DSC
Pohľad do vynovených interiérov

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2014 0:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pacientov s problémami pribúda, nemocnica rozšírila psychiatrické oddelenie”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.