reklama

Pacientov s problémami pribúda, nemocnica rozšírila psychiatrické oddelenie

Fakultná nemocnica (FN) v Trnave otvorila novú časť Psychiatrického oddelenia. Týmto krokom reaguje na dopyt po akútnych psychiatrických lôžkach a zvyšuje kapacitu zo 45 na 60 pacientov. Priestory sa začali využívať hneď v deň otvorenia.

Zrekonštruované podlažie pôvodne patrilo Kožnému oddeleniu FN, ktoré bolo presťahované do nevyužitých priestorov nemocnice.

SONY DSC
Zrekonštruované oddelenie otvorili riaditeľ nemocnice M. Tabaček a primárka D. Šedivá

Nové priestory Psychiatrického oddelenia boli zrekoštruované za obdobie piatich týždňov a za plnej prevádzky oboch oddelení. V rámci tohto časového intervalu prebiehala rekonštrukcia podláh, príprava nových bezbariérových kúpeľní, nadštandardných izieb a vymaľovanie celého podlažia. Počet lôžok na presťahovanom Kožnom oddelení ostáva nezmenený, priblížil mediálny zástupca nemocnice Matúš Stračiak.

Renovácia si vyžiadala investičné náklady viac ako 20-tisíc eur.

Výsledok rekonštrukcie jednoznačne splnil naše očakávania. Tieto priestory a ich využitie znamenajú ďalší posun smerom k pacientovi a zvyšovanie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Najdôležitejšie je, aby sme ich hneď začali používať a aby dobre slúžili tak personálu, ako aj pacientom,“ povedal Martin Tabaček, riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava.

Kožné oddelenie sa za plnej prevádzky presťahovalo do priestorov, ktoré v minulosti patrili Otorinolaryngologickému oddeleniu. To je situované v novom Pavilóne chirurgických disciplín.

Rozširovanie Psychiatrického oddelenia odsúhlasilo v januári 2014 Ministerstvo zdravotníctva SR s účinnosťou od 1. februára 2014.

Bohužiaľ, musím konštatovať, že pacientov na psychiatrickom oddelení pribúda. Zdá sa, že súčasná vystresovaná doba, množstvo negatívnych vnemov a starostí, ktoré ľudí obklopujú, si pýtajú svoju daň v podobe častejších psychických problémov,” skonštatoval M. Tabaček.

Po týchto zmenách je vo Fakultnej nemocnici Trnava celkom k dispozícii 618 lôžok.

SONY DSC
Pohľad do vynovených interiérov

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2014 0:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Pacientov s problémami pribúda, nemocnica rozšírila psychiatrické oddelenie”

 1. 1
  duch svaty says:

  Bude riaditel Tabacek strihat aj pasky pri otvoreni tych megaprepotrebnych obchodov co tam chcu nahukat?

  Bez urazky voci tym co to oddelenie skutocne potrebuju vyuzivat ale niektori nasi “hradni pani” by tam sem tam mohli skocit tiez!

  • 1.1
   Flego says:

   Robíš si srandu, ale je to naozaj tak. Počul som v serióznej relácii vyjadrenie renomovaného psychiatra asi v tom zmysle, že medzi politikmi je oveľa viac rôznych maniakov než v bežnej populácii. Niekto si svoje komplexy rieši návštevou psychiatra a niekto ide do politiky.

   • 1.1.1
    duch svaty says:

    nerobim, myslel som to s uctou k tym co to naozaj potrebuju. preplenen psychiatrie su vysledkom dnesnej doby, bohuzial.

    Nasi “hradni pani” su niektori zreli rovno Chocholouskovi!

 2. 2
  kinder says:

  To bude asi treba, pretože človek ktorý sa pozrie cez okná nemocnice a uvidí pred sebou Kaufland, tak mu musia rupnúť nervy.

 3. 3
  M says:

  Ako prvý pacient by tam mal ísť ten, čo schválil odpredaj pozemkov nemocnice, plus s kamarátmi z ministerstva zdravotníctva, ktorí mu to odklepli… A poslal by som tam na preliečenie našich poslancov, lebo sa menia na ovce. Územný plán mesta menia, podľa toho, ako im zapíska developer. Cudzí developer im je prednejší, ako občania, čo ich volili. A to je na tom najviac smutné…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.