reklama

Trnavská nemocnica zmodernizovala oddelenie sterilizácie zdravotných pomôcok za takmer 600-tisíc eur

Oddelenie centrálnej sterilizácie Fakultnej nemocnice Trnava prešlo rekonštrukciou. Investičné náklady dosiahli viac ako 591 000 eur a zdroje boli použité na stavebné práce a nákup novej techniky.

Oddelenie centrálnej sterilizácie je dôležitou súčasťou každej nemocnice. „Náplňou práce oddelenia je príprava sterilných zdravotných pomôcok k opakovanému použitiu tak, aby ich používanie neohrozilo bezpečnosť pacienta alebo nezhoršilo jeho klinický stav a zároveň neohrozilo bezpečnosť a zdravie používateľa. Som veľmi rád, že práca na tomto oddelení sa vďaka investícii zefektívni,“ priblížil primár oddelenia Patrik Princ.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Modernizácia pozostávala zo stavebných prác, ako aj z nákupu novej techniky. Stavebné práce stáli nemocnicu 166 -tisíc eur z vlastného rozpočtu.

Investíciu do novej techniky v hodnote vyše 425-tisíc eur pokryla dotácia z európskych zdrojov.

Oddelenie centrálnej sterilizácie má novú dezinfekčnú umývačku operačnej obuvi, dekontaminačné kontajnery, dezinfekčné umývačky, kombinovaný sterilizátor para – formaldehyd, plazmový sterilizátor, nerezový nábytok či ultrazvukovú vaničku.

„Oddelenie centrálnej sterilizácie vďaka novej technike zvládne väčší objem výkonov, vďaka čomu dokáže sterilizovať nielen inštrumenty našej nemocnice, ale aj ďalších zariadení. Už dnes máme záujemcov zo súkromných kliník a ambulancií o služby sterilizácie,“ poznamenal riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta.

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2023 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.