reklama

Zmajkovičovej osvetová kampaň zvyšuje povedomie detí o potrebe nosenia reflexných prvkov

Začiatkom marca spustila podpredsedníčka Národnej rady SR Renáta Zmajkovičová prostredníctvom vlastnej nadácie kampaň “Chráň si svoj život – Zviditeľni sa”.

Jej cieľom je zvýšenie informovanosti detí zo základných škôl o potrebe nosenia reflexných prvkov a s tým súvisiaca ochrana zdravia a života.

V utorok 9. apríla navštívila Zmajkovičová v spoločnosti viceprimátora Trnavy Bystríka Stanka Základnú školu na ulici Jána Bottu v Trnave, aby hravou a nenútenou formou upriamila pozornosť školákov na tému bezpečnosti na cestách a priblížila, prečo je tak dôležité označiť sa reflexnými prvkami.

zmajkovic-bottova-2
R. Zmajkovičová počas prednášky v telocvični na ZŠ J. Bottu

Pred dvestočlenným publikom detí z prvého stupňa vystupovala Renáta Zmajkovičová v úlohe prednášajúcej aj moderátorky. Školáci si pozreli aj krátky animovaný spot, ktorý ukazuje nehodu dieťaťa na bicykli s autom.

Do prednášky mohli vstupovať aj samotné deti – odpovedali na jednoduché otázky alebo rozprávali vlastné postrehy a skúsenosti zo života na cestách.

Téma potreby zviditeľniť sa na cestách sa možno zdá niekomu malicherná, ale štatistiky ukazujú, že je tomu presne naopak. Len v minulom roku došlo k úmrtiu 75 chodcov, 350 bolo ťažko a ďalších viac ako 500 ľahko zranených. Ďalších jedenásť ľudí zomrelo za prvé dva mesiace tohto roka. Nayvše, úrazy detí pri dopravných nehodách sú na druhom mieste z celkového počtu detských úrazov. Sú to alarmujpce čísla, ktoré ma priviedli k myšlienke vzniku tohto projektu,“ vysvetľuje Zmajkovičová.

Ako pripomína, postupne navštevuje aj ďalšie školy na území Trnavského kraja.

Súčasťou dopravno – výchovného projektu projektu je aj rozdávanie reflexných pások. Žiakom ZŠ na Bottovej ich pracovníci nadácie darovali približne šesťsto.

Ďalšie fotografie:
zmajkovic-bottova-1
zmajkovic-bottova-3
zmajkovic-bottova-5
zmajkovic-bottova-4
zmajkovic-bottova-6

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2014 11:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zmajkovičovej osvetová kampaň zvyšuje povedomie detí o potrebe nosenia reflexných prvkov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.