reklama

Mesto organizuje jarnú cyklojazdu pre verejnosť do Dolnej Krupej

Cyklojazda pre všetkých, ktorá sa v Trnave po prvý raz uskutočnila minulý rok pri príležitosti 775. výročia mesta, bola dôkazom, že záujem Trnavčanov o cyklistiku je naozaj veľký.

Výlet na Smolenický zámok, ktorý absolvovali takmer tri stovky cyklistov, bol pre mestskú samosprávu inšpiráciou na usporiadanie ďalších športovo-spoločenských podujatí aj v tomto roku.

Jarný cyklistický výlet do Dolnej Krupej, ktorý sa uskutoční v sobotu 31. mája, opäť ponúkne Trnavčanom možnosť zlepšiť si fyzickú kondíciu na čerstvom vzduchu a potešiť sa krásou májovej prírody.

TCL-2012-2k-1
Tempo cyklojazdy nebude pretekárske, ale solídna kondícia príde výletníkom vhod

Záujemcovia o účasť sa môžu zaregistrovať do 24. mája prostredníctvom formulára (link tu) na webovej stránke Bercajgel. S prihliadnutím na bezpečnosť účastníkov a z dôvodu zabezpečenia pitného režimu a občerstvenia je ich počet obmedzený na 200 osôb. Prezentácia registrovaných začne v deň podujatia pred divadlom, približne o 8:15 h a každý registrovaný účastník dostane žetón na porciu gulášu a nápoj.

Štart sa uskutoční po prezentácii účastníkov približne o 9.15 h pred Divadlom Jána Palárika. Trasa s celkovou dĺžkou vyše 43 kilometrov bude v porovnaní s minuloročným výletom trošku náročnejšia, spojená s prekonávaním výškových rozdielov. Povedie z Trnavy cez Špačince, Dolné Dubové, Horné Dubové, Naháč a Hornú Krupú. Vzhľadom na to, že prvá zastávka bude až po prekonaní 31,5 km v Dolnej Krupej, výlet môžu absolvovať len cyklisti starší ako pätnásť rokov.

Pelotón bude sprevádzaný policajným aj servisným vozidlom. Podmienkami účasti sú zodpovedajúca kondícia, bicykel v dobrom technickom stave, ochranná prilba a registrácia. Všetci zúčastnení sú povinní dodržiavať zákon o cestnej premávke,“ pripomenul Eduard Guniš z odboru vzdelávania, kultúry a športu Mestského úradu v Trnave.

Aj pre tých mladších alebo menej trénovaných trnavská samospráva pripravuje na jeseň opäť cyklistický výlet do Smoleníc.

V záhrade kaštieľa bude pre výletníkov zabezpečené občerstvenie. Spiatočná cesta už bude jednoduchšia. Cyklisti sa vrátia do Trnavy po najkratšej trase s dĺžkou 12 kilometrov.

V prípade nepriaznivého počasia sa akcia neuskutoční.

Organizátorom podujatia je Mesto Trnava v spolupráci s Malokarpatským cykloklubom.

Plagát:
cyklojazda_2014

Ulož ako PDF
Napísal 16. mája 2014 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.