reklama

Na Kalvárii bude v sobotu Trnavský deň stromu, v akcii sa predvedú aj stromolezci

Trnavský deň stromu je nové podujatie, ktorého premiéra sa uskutoční v parku na Kalvárii už túto sobotu 31. mája.

Program pripravuje OZ Lepšia Trnava s grantovou podporou nadácie Ekopolis v rámci projektu Energia pre Kalváriu.

Organizátori ponúknu návštevníkom akcie priamo v priestoroch parku prednášky a diskusie s odborníkmi na témy krajinná tvorba, plánovanie a spoznávanie drevín, posudzovanie zdravotného stavu stromov, konštrukcia a slabiny stromov, ako aj praktické ukážky stromolezeckej techniky, orezávania a ošetrovania stromov – a to aj na nedostupných miestach.

stromolezenie1
Odborníci predvedú aj atraktívne ukážky stromolezeckých techník

Účasť na Trnavskom dni stromu potvrdili Martin Kolník z Medzinárodnej spoločnosti arboristov, Michal Zelenák (European Tree Worker) a dvojnásobný majster Slovenska v stromolezení Marek Áč.

Starostlivosť o stromy je v mestách na nízkej odbornej úrovni. Presvedčiť sme sa o tom mohli pri poslednej víchrici, ktorá ukázala, že stromy v zlom zdravotnom stave sú časovanou bombou a nie je ich málo,“ pripomenul Peter Bročka z OZ Lepšia Trnava, ktoré má park na Kalvárii v adopcii.

Súčasťou premiérovej akcie bude aj hlasovanie v ankete o Trnavský Strom roku.

Víťazný strom získa sponzorské ošetrenie realizované akreditovaným členom Medzinárodnej spoločnosti arboristov.

„V rámci dňa venovaného stromom a prírode bude pripravené mini lezenie pre deti, lanovka, chôdza po lane alebo spoznávanie druhov stromov. Každý si môže priniesť vlastné hry a stráviť príjemný deň v parku s možnosťou zapojiť sa do dobrovoľníckych prác,“ dodal Bročka.

Pre návštevníkov bude k dispozícii aj občerstvenie. Podujatie potrvá približne do 18. hodiny.

Plagát:
trnavsky-strom

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2014 20:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.