reklama

PechaKucha Night a výstavno-predajný market DizajnTU! na Kačeráku

Letné sobotné popoludnie 7. júna môžete stráviť v príjemnom prostredí areálu Káčerovho majera, sídla Krajského pamiatkového úradu v Trnave, kde sa uskutoční pestrý kultúrny a umelecký program.

Už od 13. hodiny budú prebiehať dizajn market DizajnTU!, burza kníh, literárne čítania a DIY workshopy či kurzy pinhole fotografie.

Dizajn TU! je výstavno-predajný market, na ktorom sa predstavia hlavne dizajnéri a tvorcovia z Trnavy a okolia. Je veľmi ťažké definovať hranice dizajnu, remesla a umenia, ale pri výbere predajcov sa organizátori snažili zohľadniť len jedno kritérium – ich produkty musia byť niečím inovatívne, čerstvé a prinášať potencionálnemu kupcovi hodnotu.

Dizajn TU! tak prináša do Trnavy príležitosť nakúpiť poctivé hand-made a dizajn výrobky.

kacerov-majer
Káčerov majer bol postavený v 18. storočí, za socializmu ho využívala armáda

Večerný program PechaKucha Night Trnava sa začne o 19.30 hodine.

V krátkych a úderných prezentáciách v už známom formáte 20×20 porozprávajú o svojej tvorbe a aktivitách dvanásti šikovní dizajnéri, výtvarníci a architekti,“ priblížila PR manažérka OZ Publikum.sk Eva Kukurová.

Medzi hosťami budú napríklad aj animátor a filmár Andrej Kolenčík, módna návrhárka a výtvarníčka Vlasta Žáková, či dvojica architektov Ondrej Virag a Tomáš Svitek, ktorí predstavia svoj návrh prestavby kúpaliska na Kamennom mlyne.

Podrobnejšie informácie o programe a jednotlivých hosťoch nájdete na stránke pechakucha.publikum.sk a v evente na Facebooku.

PechaKucha Night Trnava vol. 12
Káčerov majer (Krajský pamiatkový úrad), Cukrová 1

od 13:00 – celodenný program:
DizajnTU!
Burza kníh
literárne čítania
DIY workshopy
pinhole photography

o 19:30 – PechaKucha

Podujatie pripravuje OZ Publikum.sk v spolupráci s Pamiatkovým úradom SR a Galériou Jána Koniarka. Na programe sa podieľajú Literis, Karpatský lovec, Ľalia a Dierková komora.

Organizátori ďakujú za podporu aj OZ Lepšia Trnava, Správe kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava, spoločnosti Bright a mediálnym partnerom trnava-live.sk, Trnavsko, Nuda v Trnave, Shiz.sk, Doba.sk a Mestu Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2014 13:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.