reklama

Kraj sa opäť pokúsi predať kaštieľ s veľkým parkom vo Voderadoch

Kaštieľ s trojhektárovým parkom vo Voderadoch, ako aj ďalších 12 súborov nehnuteľností v Piešťanoch, Holíči a ďalších mestách a obciach bude predávať Trnavský samosprávny kraj prostredníctvom verejnej obchodnej súťaže.

Kraj sa bez úspechu pokúša zbaviť kaštieľa vo Voderadoch už približne tri roky. Znalec určil jeho hodnotu na takmer 2,5 milióna eur.

Doterajší záujemcovia ponúkali za pôvodne neskorobarakový kaštieľ, ktorý bol v rokoch 1860-1870 grófom Františkom Zichym prestavaný na spôsob ranoempírových stavieb, ani nie polovicu hodnoty určenej znalcom.

Predstavitelia úradu veria, že sa im podarí nájsť kupcu, ktorý by ponúkol aspoň sumu stanovenú znaleckým posudkom.

kastiel-voderady

Návrh kúpnej ceny bude predkladať záujemca, vyhlasovateľ verejnej obchodnej súťaže minimálnu cenu nestanovuje.

Kritériom na vyhodnotenie ponúk je najvyššia ponúknutá cena za celý objekt, prípadne jednotlivú nehnuteľnosť alebo jej časť, pričom vyhlasovateľ pri posudzovaní predložených návrhov bude prihliadať aj na navrhovaný účel využitia nehnuteľností,“ stanovuje samosprávny kraj v podmienkach súťaže.

Kaštieľ je najstaršou budovou vo Voderadoch a dodnes sa presne nevie, kedy bol postavený.

Maďarská župná monografia z roku 1903 píše, že kaštieľ vo Voderadoch patril podľa dávnych tradícií templárom. Podľa historika Ovídia Fausta sa kedysi vo Voderadoch nachádzal templársky hrad, uvádzajú historické pramene.

Od druhej polovice 50. rokov 20. storočia sídlilo v kaštieli Riaditeľstvo štátnych majetkov, ďalšie desaťročia až do roku 2006 slúžil ako sídlo učilišťa.

V súčasnosti je objekt nevyužívaný a chátra.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2014 15:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kraj sa opäť pokúsi predať kaštieľ s veľkým parkom vo Voderadoch”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.