reklama

Vodiči sa dočkali, s cyklistami nepočítali. Začala rekonštrukcia cesty Trnava – Zeleneč

Na opravu poškodenej cesty medzi Trnavou a Zelenčom III. triedy vo vlastníctve Trnavského samosprávneho kraja čakali vodiči niekoľko rokov. A konečne sa dočkali.

Stavebná spoločnosť Cesty Nitra začala s rekonštrukciou vyše dvojkilometrového úseku v polovici septembra. Obnovená komunikácia by mala slúžiť vodičom do dvoch mesiacov, teda v polovici novembra.

V prvej fáze začal dodávateľ stavby s odstraňovaním poškodenej vrchnej vrsty starého asfaltu.

Vodiči musia počítať s obmedzeniami. Dopravu počas realizácie prác riadi prenosná svetelná signalizácia a prenosné dopravné značenie.

rekon-cesta
rekon-cesta2
Opravu cesty plánujú dokončiť v polovici novembra

Samosprávny kraj investuje do opravy 2,3 km dlhého úseku 850 – tisíc eur. Vláda SR vyčlenila na projekt zo svojej rezervy 300 – tisíc eur. Pôvodne rátal kraj s investíciou vo výške viac ako 1,4 milióna eur

Dobrou správou je, že nová cesta bude o jeden meter širšia ako pôvodná.

Negatívom je, že projekt už od začiatku nepočítal s vybudovaním pridruženej cesty pre cyklistov.

Krátka, približne trojkilometrová rovinatá cesta bez prírodných prekážok priam vyzýva k umiestneniu takejto bezpečnej cesty. Cyklisti, ktorým trvá cesta zo Zelenča do Trnavy len pár minút, mohli prechádzať týmto úsekom oveľa bezpečnejšie.

Vyspelé krajiny plánujú trasy pre cyklistov popri cestách medzi mestami a obcami automaticky už dlhé roky. Na Slovensku nájdeme takýchto moderných riešení stále minimum. Lebo „sa to nedá“, pretože „nie sú peniaze“, lebo „viete ako“.

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2014 11:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vodiči sa dočkali, s cyklistami nepočítali. Začala rekonštrukcia cesty Trnava – Zeleneč”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.