reklama

Dan Přibáň vám predstaví Južnú Ameriku ako nikto iný

Ak si myslíte, že cestovateľné besedy sú nudné, český filmár, novinár a objaviteľ zaujímavých miest na svete Dan Přibáň vás vyvedie z omylu.

Presvedčiť sa o tom môžete počas jeho prvého slovenského turné, na ktorom vysvetlí, ako je možné prežiť štyri mesiace na cestách v Južnej Amerike s dvomi trabantmi, jednou fiatkou, Jawou 250, piatimi Čechmi, dvomi Poliakmi a jedným Slovákom.

Presne takto totiž vyzerala zatiaľ posledná výprava českého milovníka malých bakelitových autíčok.

Transtrabant1

Foto: Transtrabant.cz

Dan Přibáň sa s trabantom po prvý raz stretol ešte ako dieťa, za spoločníka na cesty za hranice všedných dní si ho vybral z prozaického dôvodu – na lepšie auto nemal peniaze. Dnes však na Egu a Babu nedá dopustiť, čo je zrejmé už aj podľa toho, že autám dal mená!

Naviac úspešne ho už previedli Hodvábnou cestou, Afrikou a spomínanou Južnou Amerikou. Teda, úspešne v zmysle, že všetci sa vrátili domov celí. Aj autá a motorka…

Cesta Južnou Amerikou však dala celej posádke poriadne zabrať. Všetko dôležité z nej vám Dan Přibáň prezradí na jeho prvom slovenskom turné.

Neopakovateľné zážitky a skúsenosti medzinárodného cestovateľského tímu si môžu vypočuť Trnavčania vo štvrok 23. októbra o 20. hodine v kine Hviezda.

V Českej republike je vďaka tejto svojej aktivite doslova na roztrhanie. Diár má plný, krajinu križuje každý deň a nie je vôbec prekvapivé, že na jeho prednáške sa tlačí aj tisícka ľudí. Dan je totiž skvelý rozprávač.

A ak ste aj náhodou videli 12-dielny seriál Trabantem Jižní Amerikou, prípadne celovečerný film Trabantem až na konec světa, a teda hlavné vychytávky trabantej spanilej jazdy poznáte, pri prezentácii spomienok Danom Přibáňom sa budete chytať za bruchá.

Na jeho besedách sa nuda nekoná. V tom, čo robí, je jedným z najlepších. Len pozor na to, že na konci budete mať obrovskú chuť niekam vyraziť…

Vstupenky sa dajú kúpiť v predpredaji (link tu).

Nikoleta Kováčová pre amerika.transtrabant.cz

Transtrabant2

Foto: Transtrabant.cz

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2014 19:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.