reklama

Žitňanský považuje Stankov program za populistický a nezodpovedný. Odporúča mu použiť kalkulačku

Nosné body volebného programu strany Smer – sociálna demokracia v Trnave a kandidáta na primátora mesta Bystríka Stanka považuje jeho konkurent z pravicovej koalície Ján Žitňanský za populistické a potenciálne nebezpečné pre zdravý vývoj mestského rozpočtu. Vyhlásil to dnes na tlačovej besede.

Stankovi zároveň Žitňanský odporúča “skvelú pomôcku”, ktorou je podľa jeho slov obyčajná kalkulačka.

“Jej používaním sa dá predísť predkladaniu nezmyselných a nezodpovedných návrhov, spôsobujúcich neprimerané napätie v rozpočte mesta,” upozornil kandidát na primátorskú stoličku za koalíciu šiestich subjektov – KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, SaS, Nova a Most-Híd.

Ján Žitňanský vyzval Bystríka Stanka, aby predložil Trnavčanom jednoduchý výpočet: “Aká je suma, potrebná na zabezpečenie splnenia ich populistických sľubov a kde ju v mestskom rozpočte chcú nájsť. Či chcú Trnavu výrazne zadlžiť, alebo ktorej skupine obyvateľov chcú tie peniaze z rozpočtu vziať.”

zitnansky-1
Ján Žitňanský (v popredí) na dnešnej tlačovej besede

Medzi hlavné body volebného programu Smeru patrí okrem iného zadarmo mestská hromadná doprava pre všetkých obyvateľov Trnavy, rekonštrukcia mestskej polikliniky, zubná pohotovosť, dobudovanie cyklochodníkov a v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom prepojenie Trnavy s Malými Karpatmi, rozšírenie športovo-rekreačnej oblasti lesoparku Kamenný mlyn v časti pri rybníkoch, rekonštrukcia ihriska v Orolskej záhrade, obnova Botanickej ulice, obchodného centra na Linčianskej, vybudovanie malometrážnych bytov pre seniorov a mladých, dokončenie revitalizácie a opráv ulíc v centre mesta – začať s rekonštrukciou existujúcich ciest a chodníkov vo všetkých obvodoch či vybudovanie Zariadenia opatrovateľskej starostlivosti na Coburgovej ulici.

“Je viac ako úsmevné čítať o plánoch rekonštruovať ihrisko v Orolskej záhrade, ktoré nepatrí mestu; alebo rekonštruovať budovy nákupného centra na Linčianskej, ktoré patria známemu trnavskému privatizérovi. V rovnakej rovine je aj vybudovanie súbežnej cesty medzi diaľničným privádzačom a Sereďskou cestou, kde sú v tejto chvíli stále majetkovo-právne neusporiadané pozemky. Aj prepojenie Trnavy cyklochodníkom s Malými Karpatmi je dobrý nápad, o ktorom sa dlhšie hovorí, ale nie je seriózne predkladať ho ako kľúčový zámer volebného programu, pokiaľ je ešte potrebné absolvovať množstvo rokovaní s partnermi, ktorí majú príslušné kompetencie. Až potom možno hovoriť o jeho realizácii,” reaguje Žitňanský a pokračuje: “Pri zabezpečení zubnej pohotovosti by sme radi boli nápomocní, ale nemôžeme nahrádzať neschopnosť štátu či vyššieho územného celku v poskytovaní zdravotnej starostlivosti, na ktorú sme všetci odkázaní.”

Otázku MHD zadarmo pre Trnavčanov tiež pravicová koalícia nechvaľuje. Prioritou sú podľa nich dôstojné podmienky cestovania a zachovanie čo najnižších cien pre deti, študentov a seniorov, rovnako tak úprava grafikonu podľa požiadaviek verejnosti. “Pozrite sa ako skončil autobus zadarmo do hypermarketu. Jazdil špinavý, zdevastovaný a normálny človek sa tam bál nastúpiť,” prirovnal.

“Z týchto dôvodov považujem návrhy Smeru za populizmus, ktorý už zruinoval nejeden štát či samosprávu,” zdôraznil Žitňanský a pripomenul, že odmieta súťaž v tom, kto toho pred voľbami sľúbi viac.

Program pravicového zoskupenia Naše mesTTo je, ako pripomenul, “koncipovaný s ohľadom na rozpočtovú zodpovednosť a poctivý prístup k obyvateľom tohto mesta. Nesľubujeme, čo nemôžeme splniť. Dali sme si do neho body, ktorých splnenie vieme zabezpečiť, pretože spadajú do pôsobnosti mestskej samosprávy”.

zitnansky-2
V histórii tohto mesta sme sa vždy bránili vysokému zadlžovaniu, hospodárili sme zodpovedne pri realizovaní potrebných investičných zámerov, uviedol bývalý primátor Štefan Bošnák (tretí zľava)

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2014 16:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

108 komentárov pre “Žitňanský považuje Stankov program za populistický a nezodpovedný. Odporúča mu použiť kalkulačku”

 1. 1
  Larab says:

  Stankov program je katastrofa, ale stačí rýchli pohľad na Žitňanského a je jasné, že ďaleko neodskočil.

  Tiež navrhuje veci, ktoré nie sú v moci mesta a väčšina z bodov sú len aktivity, ktoré predstavujú elementárne funkcie mesta, nemali by ani byť vo volebnom programe.

  A čo už povedať na plán s investorom aquaparku vybudovať krytú plaváreň. Kde je súťaž?

  Obaja kandidáti nie sú schopní priniesť žiadnu ucelenú víziu rozvoja mesta.

  • 1.1
   Peter says:

   spamataj sa!!!! katastrofa sú všetky ostatné programi…..kto spravil trnavu takou aka je teraz??? nevidis kto robi najviac pre Trnavu?

   • 1.1.1
    duch svaty says:

    kde si videl ostatne programy okrem stankov a zitnanskeho?

   • 1.1.2
    Larab says:

    Politici ako Stanko a Žitňanský, čo urobili pre mesto? Sťažka ani to, čo majú z titulu svojej volenej funckie. Určite nehája záujmy občanov tohto mesta maximálne tak ako sa dá. A to, že míňajú mestské (teda naše) peniaze na rôzne investičné aktivity – to opäť považujem len za základ ich práce. Mesto má spravovať a zvelaďovať svoj majetok. V tomto tu máme samozrejme obrovské rezervy – stačí sa pozrieť napr. na mestskú športovú halu ako vyzerá. Pri nej mi nikto nenahovorí, že sa jej údržba vykonáva poriadne. A tak by sme mohli pokračovať.

    Volíme ich preto, aby slúžili. Na to netreba zabúdať.

    A kto robí najviac pre Trnavu? Mnoho mnoho ľudí robí pre Trnavu a jej obyvateľov omnoho viac ako ktorýckoľvek z poslancov. Ale to nie je vysoká latka. Väčšina poslancov nerobí pre mesto vôbec nič.

 2. 2
  Martula says:

  Opäť predvolebné divadielko :)
  Aj tak všetci vieme, že pred voľbami to hráte na dva tábory a po voľbách si ruky podávate. Všetci politickí dinosauri by ste si mali uvedomiť, že ľudia nie Sú sprostí.
  Bročka s mladým týmom je to pravé orechové pre TRNAVU.
  ZA LEPŠIU TRNAVU!!!!

  • 2.1
   ? says:

   Myslis si ze pan Brocka si s nikym ruky podavat nebude? Sam to nikto daleko nedotiahne. Napokon sa treba pre Trnavu spojit a nekukat na stranicke tricka. V prvom rade treba robit pre ludi a nie politicky sa delit.

   • 2.1.1
    Martula says:

    Pán otáznik, ver mi, že nebude a pán Bročka už sám toho dosiahol veľa, čo sa straníkom samozrejme nepáči. Preto, ľudia ako ty sa boja o svoje stranícke teplúčke miestečko. Korupčno-politická doba temna skončila! Zmierte sa s tým :)

    • 2.1.1.1
     xy says:

     Co take p. Brocka dosiahol ? To,ze opravil lavicky,pokosil travnik a natrel plot ? Toto je to, co ma robit primator ?? Este som nikde nevidel jeho program, som zvedavy na nho. Aj keby nejakym hviezdnym zazrakom vyhral, nebudme naivny, zastupitelstvo mat nebudeapotom som zvedavy,ako sa bude dohadovat :)

     • 2.1.1.1.1
      Kinder says:

      No a teraz si povedal veľmi podstatnú vec. Môže byť jedno, kto bude primátorom, ale podstatné je, aby nezávislí poslanci mali aspoň 2/3 väčšinu.

      • 2.1.1.1.1.1
       xy says:

       No, ved o tom hovorim.. Pozrel som si kandidatku Lepsej Trnavy, podla mojho nazoru realnu sancu tam ma par ludi, jednoducho neverim tomu,ze budu mat vacsinu. A co sa tyka primatorisa, mozme sa akokolvek nadchynat, favoriti su jasni, bud Stanko alebo Zitnansky.. Brocka moze fakt len a len prekvapit, aj to by musela vacsia cast dochodcov zostat doma. Tot moj nazor :)

     • 2.1.1.1.2
      jajo says:

      a co dosiahol Stanko a Zitnansky?

      • 2.1.1.1.2.1
       Peter says:

       stanko uviedol trnavu do zivota!!!!! pozri sa ako vyzerala trnava za vlady kdh??? a teraz??? tak odpoved hned vies!

       • 2.1.1.1.2.1.1
        jajo says:

        Lokaj Stanko uviedol do zivota akurat tak svojich kamosov podnikatelov, ktorym by sa chcel podobat – teda Poor, Nahlik a spol. a umoznil im benzinky v radovej zastavbe, cestu napriec kamenacom, kaufland vedla porodnice a mnohe ine smeracke vychytavky. Toto je ten zivot Trnavy, o ktory Stanko stoji. To, ze ludia chcu mat z kamenaca miesto pre oddych alebo park v areali nemocnice namiesto supermarketu, je to posledne co Stanka zaujima. Je to najvacsi lokaj v Trnave a vzdy bude.

     • 2.1.1.1.3
      Tibor Pekarcik says:

      :-)))…Mily XY, vidím, ze nemate dostatok informácii o činnosti Petra Brocku a o.z. Lepšej Trnave tak dovoľte mi Vás trosku zasvätiť, nech ste v obraze.
      – ušetrené peniaze za kosby a údržbu Kalvarie a Kaplnky
      – prave prebiehajúce dokončovania zveladenie Kalvarie z peňazí z grantu Ekopolis (10 ks laviciek + 10 ks smetných nadob, každá lavička bola osadená do betónového lôžka a momentálne prebieha obsadzovanie atraktívneho lamaneho kameňa)
      -vybudovanie kvalitného Powerparku na Slavii, kde moze cvičiť každý, cvicisku, ktoré mestu chýbalo
      – rekonštrukcia mnohych detských ihrísk
      – veľká akcia renovácie exteriéru najväčšej materskej škôlky v Trnave (MS v Jame) stačí si pozrieť rozsah poškodenia objektu pred malovkou a vysledok po malovke – ušetrené nieco cez desaťtisíc EUR! Rad preposlem dokumentácne foto.
      – prevetranie našich mocipanov v kauze s netransparentnými a nelegálnymi zmluvami z 90tich rokov
      – poukázanie na nezákonne nakladanie s majetkom mesta TT Komfortu neskôr potvrdené poslancom Pacalajom zo Smeru
      – rozbehnutie a administrovanie Odkazu po starostu
      – systémové riešenia: stransparentneniavcinnosti komisii mestského zastupiteľstva a výborov mestských časti, mestský systém podpory dobrovoľníctva, zmluvy s TT komfortom
      – a kopu dalších x menších akcii pocas obdobia rokov 2012 až doteraz
      Dôležitým ale faktom je to, ze našich milých radnych Peter Brocka a Lepšia Trnava trosku rozhybala. Obcianske zdruzenie vytvorilo tlak a nieco ako opozíciu, ktorá v zastupiteľstve doteraz neexistovala. Spoločne hlasovali v zastupiteľstve za “lavickobilbordy” za euro, za preťatie cesty v Kamenaci a teraz sa tvária, ze su vlastne opozícia??? Ďalšie divadielko pred voľbami pre pospolitý ľud.
      A co sa týka toho nášho programu este jeden dva dni a dočkáme sa a bude uplne iný ako doterajšia zmes nekompetentnosti a populizmu.:-))). Pekny večer.

      • 2.1.1.1.3.1
       Miriam says:

       jeeej, este stale cakate? ved uz aj volby skoncia. treba este narychlo vsetko okukat a vybrat ceresnicky z torty. aj to je postup hodny fesiho brockaca :) vsade tie jeho ociiiiii a ta bradaaaa. aj ked nevyhra volby, aspon budeme mat v trnave maskota. muza bez tvare :) ale zato s bradou :)

       • 2.1.1.1.3.1.1
        Tibor Pekarcik says:

        Nie nečakame, ale píšem, ze sa dočkáte. To su dve rozdielne slova.:-). S tým odpisanim programu, to bol teda for!:-)

        • 2.1.1.1.3.1.1.1
         Miriam says:

         ako? komu odpovedas? sa citas? dockate? no cekame a nist :)mne je jedno co fesi brocka napise do programu, ved papier znese vsetko. ale je ho skoda. radsej by mal robit modela….ved sa aj tak vsade fotiiiiii. selfi.selfi.selfi.selfi.selfi.selfi.selfi.

      • 2.1.1.1.3.2
       Peter says:

       Tibor, prosím ta o čo ide tebe??? Tie tvoje návrhy a podnety aj s tvojou skupinou sú trápne, ty by si radšej mal čušať na stanici a šúchať nohami…ak si taký aktívny aj s tvojími členmi určite na radnici radi vytvoria pre vás nejakú upratovaciu čatu alebo záhradnícky krúžok…nikdy nepochopím o čo vám ide tou vašou schyzofrenickou kampaňou!!!!!!!!!! Pán manažér roka xxx!!! zahájiš stávku, aby ľudia mohli stávkovať kto bude primátorom! ľudia ti ukázali, že tvoja banda to nebude tak si radšej stávku zrušil??? choré nie??

       • 2.1.1.1.3.2.1
        duch svaty says:

        akou kampanou? ja som videl jeden bilboard Brockov a par zastaviek kde su plagaty. kde vidis kampan? Ja vsade kde pozrem je Stanko alebo Zitnansky. Sa bojim ze ked pojdem v sobotu na rinek budu tam krumple rozdavat v strannickych trickach a v kravatach.

        • 2.1.1.1.3.2.1.1
         jajo says:

         Tomu ver, ze budu. 3 krumple zdarma pre kazdeho a kazeta Senzusu k tomu. A poslednu nedelu pred volbami samozrejme poucenie od fararov, koho treba volit. Potom uvidis kardinala Korca ako si podava ruku s Ficom a podporuje ho a nevies, ci mas grcat alebo smiat sa.

  • 2.2
   Peter says:

   Brocka s mladým tímom??? hallooo co mozu podla vas poskytnut ti ludia pre trnavu??? co dokazali v zivote???? Bystro spravil pre trnavu najviac!!!!!!!! neviem kde zijes? ale pozri sa ako sa zmenila trnava za posledne obdobie!!!

   • 2.2.1
    duch svaty says:

    Zrejme ich vsetkych poznas a vies co dokazali. Skus nam to v skratke opisat co tito konkretni jednotlivci dokazali nech vieme aj my ostatni

   • 2.2.2
    fifo says:

    Ja ti poviem čo môžu poskytnúť.Budú čestní a spravodliví!!!Bystro a spol. za celé roky práce rozdávali svojim kamošom kšefty,Kosenie na súkromných pozemkov,kamenáč-cesta,pumpa na Špačinskej,obchodný dom v nemocnici-ale parkovanie neriešili,obyčajní ludia čo nemajú,kde zaparkovať sú tam šikonavaní mes.políciou.Ale veď papaláši si pokutu vybavia…Starí ludia sú okrádaní za bieleho dňa rómami…ale veď ich sa to netýka.

  • 2.3
   Peter says:

   konecne si vsetci uvedomte, ze ulohou prace primatora nie je zametat ulice a cistit parky ani pracou poslancov!

   • 2.3.1
    duch svaty says:

    pohladom vcase smerom nazad je potom ulohou primatora co? strihat pasky, chodit na futbal, podpisovat “vyhodne” zakazky a ukazat sa mesiac pred volbami? tak si to nejako predstavujes?

   • 2.3.2
    fifo says:

    A čo je úlohou.Aby stále tá istá firma kosila trávu?Na súromných pozemkov?Kde žijeme máme veľkú trávu.A prečo?Lebo,že nie su peniaze.Keď som chcel,aby mesto na sídlisku urobilo biele čiary,na parkovanie,bolo mi povedané,že nie su peniaze.Aha teraz pred voľbami robia nové parkovisko pred mestkým úradom.Starú dlažbu vymieňajú za novú.Tej starej nič nebolo!!!Koľko to stálo?To sa nedozvieme.Ale na obyčajné biele čiary nie su peniaze…..

 3. 3
  slon says:

  Brocka aj zije? Dvaapol tyzdna do volieb a volebny program nikde, PR okrem fejsbuku nulove.
  Sorry, ale fandim mu lenze nejako sa chlapec vytratil a finish nejako nezvlada. Co ma trochu mrzi.

  • 3.1
   duch svaty says:

   Podla mojich info finish bude velmi zaujimavy, neboj nista :) ktojebrockatensadocka :))

  • 3.2
   Tibor Pekarcik says:

   Nuž milý slon, nie je cas robiť sarkaniady, ukazovať sa s balónikmi, skákať na nafukovacích hradoch a prejavovať falošný zaujem o občana, finisujeme s programom.:-))))). Dočkas sa zakrátko….

   • 3.2.1
    Miriam says:

    finisuje program :) :) :) a on nemal jasno ked isiel kandidovat??? za vsetky tie roky kosenia a natierania??? alebo sa potichu dohaduje ci nahodou neodstupi v prospech SPAJANIA sa pre Trnavu a vyobchoduje si viceprimatorske miesto??? ved aj tak vie, ze na primatora nema :) mozno bude mat cislo 8. osmi koalicny partner Zitnanskeho :) uz sa po trnave suska vsetlico. ale stale doplnam: je taky chutnyyyyyyyyyyy s tou bradou :)

    • 3.2.1.1
     Pete says:

     Miriaaaaam ideees! Co si mala na ranajky, nejaky mocny matros? :))

     Ale dobre dobre, len do nich :)

    • 3.2.1.2
     sTToka says:

     Sa vy komunisty teho bročku bojíte, jak čert kríža.
     ale uvidzíme, do vlastne vyhrá a jak sa zestaví meská vláda a do bude pod kým a do čo ofplyvný.

    • 3.2.1.3
     duch svaty says:

     ja sa vzdy drzim jednej zasady ked idem pit a to ze radsej si dam menej ale kvalitnejsie. Tu sa mi jasne potvrdzuje ze to ma zmysel. Lebo toto su vyplody mozgu co sa spil za 4 eura :))

     je fakt uzasne sledovat trollov co v honbe za par korun co za to dostanu dokazu z huby vypustit. Aj odovzdavas nejake reporty kazdy vecer ako sa to robilo pred poslednym volbami? aha tu som napisala toto a tu zas toto :)

     Hovori sa ze zivot je prilis kratky na to aby sme pili lacne vino. Ja to este doplnim a poviem ze je tiez prilis kratky na to aby sme zo seba robili chujov za par korun. Skus si to prehodnotit.

  • 3.3
   Peter says:

   ako moze niekto v 21 storoci voliť bročku bradáča ktorý sa tvári nezávislo a nezávislí nie je??? hallooo zobudte sa!

 4. 4
  ferinco says:

  petulko zije v domceku pri kalvarii a stale tam pocut hukot zapnutej kosacky…

  • 4.1
   duch svaty says:

   A ty zijes v utkvelej predstave ze si pre spolocnost nejakym sposobom prinosom, opak je pravdou kamos. Pan s tebou

  • 4.2
   jajo says:

   Podla mojich informacii sa ten hukot zapnutej kosacky ludom velmi paci, pretoze konecne niekto nieco v TT robi, ferinco ziaden strach, pri koryte budes uz len nieco cez dva tyzdne, potom si najdes sekacik na maso a mozes chodit strasit susedov. Pan s tebou.

 5. 5
  duch svaty says:

  Este by si mohli tito pani porovnat svoje predvolebne maskarady. Sarkany vs tekvice, skakaci hrad vs gulas, lietadiko zitko vs podpisova karta bystrika stanka :)))

  Oba tieto spolky sa nam bohuzial zasekly mentalne v case niekde okolo roku 1972 pocitam. Senzi senzus, cukrove vaty, gulase, zapalovace a podobne kekeciny namiesto plnohodnotnej vizie. Rozdavat cukrove vaty pred rozbitym detskym ihriskom, alebo varit gulas v kamenaci ktory pretne dvojprudovka je take predvolebne :)

  Za lepsiu Trnavu!

 6. 6
  Miriam says:

  mna nezaujimaju tito dvaja kuhuti, aj ked klove len Zitnansky :) a nikto si ho nevsima :) cim to asi bude??? ale brocka, to je osobka. same sefie a bubu reci a nic? ze dobre vyzera to priznavam, ale…co s peknym a prazdnym tanierom?

 7. 7
  Flego says:

  Vážený pán Žitňanský, prečo chce byť Stanko primátorom, to je dávno verejným tajomstvom, dokonca sa už o tom otvorene začalo písať http://trnava.sme.sk/c/7457636/volby-v-trnave-mozu-prekvapit-sancu-maju-vsetci.html Ale nie je mi celkom jasná vaša predvolebná opozičná politika. Akú má váš volič záruku, že si po voľbách nepadnete do náručia a všetko pôjde ako doteraz. Posledné 4 roky mesto fakticky viedol Stanko a KDH mu išlo poruke. Myslím, že hlasovania zastupiteľstva sú jasným dôkazom. A že za tie 4 roky sa odhlasovalo hodne vecí, ktoré neboli s kostolným poriadkom, to snáď netreba pripomínať.

 8. 8
  Kinder says:

  Jeden primátor a 31 nezávislých poslancov. Potom sa v Trnave aj volačo pre ľudí hádam začne robiť.

  • 8.1
   Miriam says:

   to je uz co za rozpravku. ze jeden primator a 31 :) nezavislych……to bude kovbojka. uz ste videli alojza hlinu v parlamente hovorit??? teraz si ho naklonujte a dostaneme 31 utrhnutych vagonov. to co by sa potom zacalo diat v zastupitelstvach :) :) :)…..asi by som to aj pozerala namiesto tych otrasnych programov v telke.

   • 8.1.1
    Kinder says:

    Milá pani, alebo slečna. Práve ta kovbojka zaručuje, že sa niečo dobré pre ľudí spravý, pretože ak sa politické grémium na niečom dohodne večer pred zastupiteľstvom, takmer istotne z toho profituju vybratí jedinci. Takže radšej riadna hádka pre ľudí, ako tichučke odhlasovanie pre kamošov. Čo sa páči Vám?

    • 8.1.1.1
     ferinco says:

     31hujerov vyrobi akurat dobru kovbojku, uz to len vysielat v MTT a zarobia na reklame

    • 8.1.1.2
     Miriam says:

     mily kinder. teda neviem ci si dieta, alebo polodieta:) nechcem si predstavit ako to vyzera u teba doma. pocuj pamatas na ten gulas co uz bol dokonca v parlamente. tam spravili tiez takyto vyvar vsehochut a nic z toho. ani len dva roky nevydrzali vedla seba. neviem co ty sledujes a v com zijes, ale skus si sem tam okrem rozpravok (teda ked si kinder) pustit aj ta3….

     • 8.1.1.2.1

      pustí TA3 a tam Alibaba a 40 lúpežníkov

      • 8.1.1.2.1.1
       Miriam says:

       ale neda mi este zareagovat na Zitnanskeho vyrok: “Pri zabezpečení zubnej pohotovosti by sme radi boli nápomocní, ale nemôžeme nahrádzať neschopnosť štátu či vyššieho územného celku v poskytovaní zdravotnej starostlivosti, na ktorú sme všetci odkázaní.”- cize suma sumarum. pan boh s nami. kasleme na vase zuby. nie je to nas problem. fuha….to je zastupca obcanov…tak ak tomu spravne rozumiem-Zitnansky bude robit len to co ma v popise prace (predpisane 7 stranami) a o ostatne nech sa stara niekto iny. sedeeeeeem straaaaaaaaaan. sedeeeeeem straaaaaaaaaan. sedeeeeeem straaaaaaaaaan. sedeeeeeem straaaaaaaaaan.

  • 8.2
   Peter says:

   to už by len dopadlo keby sa zametači ulíc a záhradníci dostali do MZ! ale verím, ze na meste im radi vytvoria nejake pracovne miesta na ich oblúbene prace ale urcite nie primatorske kreslo ani poslanecke

 9. 9
  Miriam says:

  ale neda mi este zareagovat na Zitnanskeho vyrok: “Pri zabezpečení zubnej pohotovosti by sme radi boli nápomocní, ale nemôžeme nahrádzať neschopnosť štátu či vyššieho územného celku v poskytovaní zdravotnej starostlivosti, na ktorú sme všetci odkázaní.”- cize suma sumarum. pan boh s nami. kasleme na vase zuby. nie je to nas problem. fuha….to je zastupca obcanov…tak ak tomu spravne rozumiem-Zitnansky bude robit len to co ma v popise prace (predpisane 7 stranami) a o ostatne nech sa stara niekto iny. sedeeeeeem straaaaaaaaaan. sedeeeeeem straaaaaaaaaan. sedeeeeeem straaaaaaaaaan. sedeeeeeem straaaaaaaaaan.

  • 9.1
   Kinder says:

   S týmto s Vami súhlasím.

  • 9.2
   xy says:

   V tomto ma Zitnansky pravdu,preco by malo mesto zo svojich penazi financovat zubnu pohotovost, ked to ma robit VUC ? Kazdy subjekt ma svoje pravomoci a taktiez svoje povinnosti. VUC opravi cesty, ktore ma v majetku mesto ? Uz by som to videl :)

   • 9.2.1
    Miriam says:

    ale ked na to kasle jeden, nemusi druhy. ma mat g..e a postavit sa za svojich ludi. takeho potrebujeme a nie ustrachaneho ujca.

    • 9.2.1.1
     duch svaty says:

     A kto tie gule podla teba mila miriam ma? Stanko? Ten ich ma az po Cerov vrch…

     • 9.2.1.1.1
      Miriam says:

      urcite ich NEMA Zitko :) este dalsie jeho SUPER vyjadrenie: Aj prepojenie Trnavy cyklochodníkom s Malými Karpatmi je dobrý nápad, o ktorom sa dlhšie hovorí, ale nie je seriózne predkladať ho ako kľúčový zámer volebného programu, pokiaľ je ešte potrebné absolvovať množstvo rokovaní s partnermi, ktorí majú príslušné kompetencie. Až potom možno hovoriť o jeho realizácii- CO TYM chce ten Zitnansky robit??? on si mysli, ze vsetko vybavi za jeden den? uplne primitivne konstatovanie. ale chapem, on vie, ze nie je schopny rokovat a vyrokovat veci s partnermi. teda okrem siiiiiiiiiiiiirokej koalicie.

  • 9.3
   Peter says:

   samozrejme máš pravdu!!! oni chcú byt iba napomocny a chvalit sa cudzim perím!!!! co dokazali….zitnansky nechce nic robit? prosim ta sak vladli tu niekolko rokov a nidky nic nespravili….prisiel smer a vsetko sa zmenilo a trnava vyrastla do krasy!!!!

 10. 10

  Chcem sa opytat ,lebo nikde som sa nedočítal u dotyčných kandidatou ako to myslia s podporou športu,kultury …….Není možne že tu je XYZ firiem čo zamestnavaju 3/4 Trnavy a deti na sport a mladež maju podmienky ake maju ,chce to transparentne dotovanie popřípadě novy systém …

  Hadzana,hokej ,volejbal,basketbal by sa tu mohli hravat extraliga a to nehovorim o detoch a celkovo o mladeži ,neviem či chcete aby deti boli zavisle či už na PC ,tabletoch ,aelbo čo ulica da ,alebo sa venovali šprotovym a kulturním odvetviam takto zavažny problém města nemá nikto v programe je to naša buducnost a tu sa riešia autobusy ,ktore namaju vytvorene podmienky a cesty pre riadny chod !!!!

 11. 11
  Vlastny gol says:

  Kdh a pravica- dalsi vlastny gol

  Ak sa nemylim tak pan Bosnak, Butko, Pobiecky ( na foto kritizuju ))) su poslanci VUC. To su teda taki neschopni zriadit zubnu pohotovost ? Ked to ma v kompetencii vuc co tam robia pre Trnavu ?
  Odpoved, nech si da kazdy sam.

  A v minulych volbach MHD zadarmo cez vikendy sluboval kandidat KDH.
  Aj to, ze bude opravena Halenarska. stefanikova, budeme parkovat v podzemych garazach v centre ))

  Tolko vlastnych golov. Radsej by som mlcal a nikoho nekritizoval, pozrel sa sam na seba.
  Take slovenske.
  Jeden za 5 a druhy za 6.

 12. 12
  hugo says:

  A Žitňanský tiež nemá kalkulačku ? Už si nepamätá ako s Bošnákom a Pobieckým spolu hlasovali za nevýhodné zmluvy a predražené zákazky ? To by nám mohli spočítať koľko to stálo zbytočne. A schátraný majetok majetok mesta ktorý sa bude musieť opravovať.
  Inak chystajú sa na poslednej schôdzi odpáliť pozemok cca 14 000 m2 za 1 Euro na Slávii … pre koho ?

 13. 13
  Martula says:

  Toš uvidíme kto sa bude smiať naposledy.
  Aj v čechách vyhrali nezávislí kandidáti!
  Politici a ich mecenáši patria do 90tych rokov minulého storočia!

  • 13.1
   ferinco says:

   V Cechach vyhrali, lebo to na rozdiel od trnavskej kompanie nezavislych podstatne lepsie zvladli. Honimirovia, 16. novembra vam zostatnu oci pre plac.

 14. 14
  duch svaty says:

  co nezvladla “trnavska kompania” nezavislych? uved nas prosim neznalych do obrazu

 15. 15
  Flego says:

  Miriamka a ty čo máš z toho Bročku také nervy??? Šak je to len obyčajný chlapec z ulice. A za Stankom stojí slovenská oligarchia http://trnava.sme.sk/c/7457636/volby-v-trnave-mozu-prekvapit-sancu-maju-vsetci.html s miliónmi eur. Výsledok je vopred jasný – veď je to boj Dávida s Goliášom. Aha, zabudol som, ten ozajstný boj vyhral vtedy Dávid :-)) Máš strach, že sa zopakuje Banská Bystrica? Veď Kotlebu malo poraziť aj vrece zemiakov :-)) Alebo ťa strašia prezidentské voľby, ktoré Fico v Trnave prehral. Neboj sa veď podľa Zmajkovičovej https://www.youtube.com/watch?v=7PzGGpu9qYg je 72% trnavčanov na vašej strane, tak z čoho si taká hysterická????

  • 15.1
   duch svaty says:

   72%? tak to uz ani volit nema zmysel ist :)) len skor sa naskyta otazka ci ta hysteria nesuvisi s uplne opacnymi cislami ;)

   Inak to videjo je super, nasa rodacka z Trnavy s krasnym bratislavskym prizvukom :)

   Vedenie mesta sa otvorilo obcanom hovori tato pani. Mesto komunikuje s obcanmi pravidelne a preto sa v rebricku otvorenosti rok za rokom Trnava prepada :)

   Ale je na druhej strane super ze pod kazdym clankom ci uz o Stankovi alebo Zitnanskom sa rozobera Brocka. Vidi sa mi ze ludom sa zacinaju postupne otvarat okale a mysle a prestavaju zaberat sarkany, tekvice, lietadielka, cukrova vata, gulase a senzi senzusy.

   Zmena je na dosah priatelia, konecne nemusime volit s pocitom ze zas a znova volime mensie zlo!

   Za lepsiu Trnavu!

  • 15.2
   Vrtak says:

   Milý Flego.

   Miriam je platená z nakradnutých peňazí a len sa bojí o svoj príjem a je nervózna.

   Asi si už nemôžu tie Gorily (SMER, KDH, … atď.) úplne všetko zakúpiť … t.j. zahádzať billboardami, reklamnými lavičkami, letákmi, blikajúcimi banermi, platenými článkami, platenými diskutérmi, zaliať guľášom, šarkaniádou, špeciálnym prepočítaním hlasov + nepohodlných odpratať …

   Vrták

   • 15.2.1
    ferinco says:

    myslis specialne prepocitavanie hlasov ziakmi specialnych skol, z ktorych generujete svoju zakladnu???

    • 15.2.1.1
     duch svaty says:

     kamo nic v zlom, specialne skoly su pre ludi ktori bohuzial nemali to stastie sa narodit uplne v poriadku, ale ty mi prides ako cerstvy absolvent jednej takej skoly…

     • 15.2.1.1.1
      ferinco says:

      ok, len som skusal Tvoju reakciu; ale dobre si pamataj: nic nie je ciernobiele, ani Vasa kompania nie je zarukou stastnych zajtrajskov tohto mesta. Este by som sa dost pobavil, keby sa z Brocku vyklul Stankov trojsky kon…

      • 15.2.1.1.1.1
       duch svaty says:

       nic nieje ciernobiele, nikto ani netvrdi ze je. To co tvrdi Brocka a spol je ze veci sa daju robit ovela efektivnejsie s tymi prostriedkami ktore mesto ma k dispozicii eto vsjo

      • 15.2.1.1.1.2
       jajo says:

       Ako moze mat najvacsi smeracky lokaj vsetkych cias Stanko nejakeho trojskeho kona? To asi myslis ten virus, lebo historicka paralela ti znacne nevysla.

  • 15.3
   Peter says:

   kto ma strach má pravdu!!! chces mat dalšie psychopata vo vedeni??? pozri sa kam doviedol bansku bystricu!!!! pocitajú toaletny papier….eurofondy pre seniorov nepodpisal? chceme toto aj my? urcite NIEEEEE!!!!!

   • 15.3.1
    duch svaty says:

    Kto ma strach ma pravdu? Tento vyrok si urcite budu pamatat este generacie po nas, bude to nieco ako byť ci nebyť od Shakespeara.

    Dalsieho psychopata vo vedeni? Uz tu nejaky bol predtym? Ktory prosim ta nech sa vieme vyvarovat do buducna

   • 15.3.2
    Flego says:

    :-) to si nepochopil tú paralelu medzi Bystricou a Trnavou, Bročka predsa nieje Kotleba, tu som chcel poukázať na tých 70000 nasratých voličov, čo na protest volili Kotlebu. A veruže v Trnave je nasratých tiež dosť. Stanko má ohromnú schopnosť svojou aroganciou posielať svojich voličov k opozícii.

   • 15.3.3
    Andy says:

    Peter, vidim, ze besnis pri pomysleni, ze by Brocka mohol byt primatorom! Co smeracke prieskumy nedopadli podla prestav tych co nalievaju statisice Eur do kampane B.S.?
    Plujes invektivy, si zly jak cert, mysli na svoje dusevne zdravie… no nic arogantny policajt nebude primator. Vdaaaka Bohu!
    To plati pre ostatnych co nadavaju na Brocku… Ostatni kandidati vas netrapia… Co takto Klokner a ten Robert Schmid tych si podat v ramci diskusie…Jaaaaj ti nic, ti neohrozuju ani teoreticky post primatora, ale bradaty aktivista… bude primator! Tak donho… zarucene informacie, ze je to super tajný tromf B.S. a podobné konspiracie zo stvrteho poschodia… Nakoniec, cakal niekto, ze tito poor lokaji budu reagovat a chovat sa slusne???

 16. 16
  peter tt says:

  Ako Stanko tak aj Zitnansky, ak sa nemylim, porusili zakon o predvolebnej kampani!!!! Oficialna volebna kampan zacina dnes!!!

  Aj podla tohoto vidiet, kto tu bojuje o MOC pre seba a svojich panov a kto sa snazi dodrzat zakon a zverejni program az po zaciatku oficialnej volebnej kampane.

  Takze vsetci, co sa domahate programu nezavislych kandidatov Za lepsiu Trnavu, sa dockate uz v najblizscih hodinach ;-) a nenajdete tam nezmysly a tlachaniny ake predstavili henti dvaja, najdete tam konkretne kroky, realizovatelne, v plnej kompetencii primatora a mestskych poslancov.

  Kazdy normalny clovek vie, ze vzdy a vsade tahali KDH a SMer spolu, takychto individui uz tu bolo dost, Trnava je nase mesto, patri ludom, nie par vyvolenym!!!! A verim, ze ludia budu mat o dva tyzdne dost rozumu na to, aby to dali vsetkym najavo svojou ucastou vo volbach a vyjadria hlasne zbohom tym, co tu roky rokuce len zarabali na beznych obcanoch!!!!

  • 16.1
   Michal says:

   nechcem ti kazit iluzie, ale odkedy visia bilboard a citilighty s podobiznou bradateho chlapika po Trnave ? To nepovazujes za kampan ? :)

   • 16.1.1
    peter tt says:

    kampan rozumej volebny program, konkretne sluby volicom, nie bilboardy s menom, to predsa sirili uz aj samotne noviny niekolko dni/tyzdnov dozadu ako zoznam kandidatov… :)

    • 16.1.1.1
     peter tt says:

     a este mala poznamka – ten jeden ci dva bilboardy ma Peter Bročka tiez len par dni, kym taky Stanko uz niekolko tyzdnov :)

     • 16.1.1.1.1
      Flego says:

      Na plote City Areny viseli ukradnuté vizuály už niekoľko mesiacov.

     • 16.1.1.1.2
      Miriam says:

      no ja neviem, ale videla som po trnave skoro 30 cityligtov Brocku+nezavislych? kokso viete co to stoji? cela trnava bola dnes obsypana super namakanym 4 stranovym letakom hadajte kofo? fesiho Brocku a spol :)nooooooooo, uz to aspon nie je len SELFIE :)

      • 16.1.1.1.2.1
       duch svaty says:

       mila pani alebo pan… zrejme zijeme v inej Trnave ako vy. Ja som ich rozhodne 30 nevidel, u nas v obvode som ich myslim videl dva oproti x bilboardom Stanka a Zitnanskeho. Dokonca ani ten hypersuper namakany letak nam este nedosiel domov, neboli to biele mysky co ste to videla?

       Snazil som sa aj zistit si co to stoji a tadaaaa co clovek nenajde? Transparentny ucet, to je vam vymozenost. Tam je dokonca videt kto, kolko kedy dal a kto kolko a na co minul, to je super vec, len skoda ze si take nieco si nemozu dovolit Brockovi protikandidati…

       Pokoj vasej zbludilej dusi, vidime sa v dalsich diskusiach a nezabudnut prosim ze dnes ste bol/a Miriam, to len nahodou keby ste zabudli to meno aby clovek nemusel hadat ci pod Zuzana alebo podobne neni nahodou Miriam, viete clovek je potom z toho daky zmateny :)

       • 16.1.1.1.2.1.1
        Miriam says:

        jeeej. tak jeden mi tu nadaval, ze mi nieco chyba, ako zenskej a dalsi ma uz povazuje za chlapa. co vam sibe? akoze nazor mozu mat len osoby s pen.om? ja viem dobre co som videla a aj zlto-modry krasne vyfarbeny material doplneny seflie fesacika Brocku+nezabudky (teda konecne si ich zobral ku foteniu:)ja mam aspon meno, ale ty….., ze duch svaty (co si KDH:)? viem, ze ne, lebo robis hovorcu fesacika kandidata bez tvare, ale zato s riadnou bradou. mozno ma zase vyblokujes cez admina, ako vsetko co som napisala pred tym. mne to nevadi. pravdu NEUMLCIS. akoze naco sa tu hrate. na demokraciu? ani zdaleka. brocik sa nedostal pred 4 rokmi na teplu stolicku a preto sa rozhodol 4 roky kosit a natierat lavicky. nevadi mi, ked sa ludia svojou pracou chcu niekam dopracovat, ALE TAKYMTO podvodom na city? na to staci MODRE Z NEBA.

        • 16.1.1.1.2.1.1.1
         jajo says:

         No vidis, a napriek tomu to modre z neba pozeras… keby boli vsetci kandidati na primatora taki podvodnici na city ako Brocka, vyzeralo by to v Trnave uplne inac – pravdu neumlcis, tak to je.

 17. 17
  Flego says:

  No trollkovia, dneska prémie nebudú – Miriam, Peter, ferinco – všetci v mínuse. A Pekarčík vysoko v pluse, to vám nič nehovorí? Drž sa Tibor!!! Pustite na chvíľu ku compu aj Janka Hrubého, ten aspoň písaval trochu k veci, aj keď sme ho vždy vymínuskovali :-) ale sloh mal pekný a slušne sa vyjadroval na rozdiel od vás hysterických pojašencov :-)

  • 17.1
   Tibor Pekarčík says:

   Flego, ďakujem za podporu, vážim si to. Prajem pekný deň.

  • 17.2
   ferinco says:

   ci pekny sloh alebo kratke odpisy, vysledok je rovnaky
   pre mna je najvacsou premiou vasa hysteria
   len si tu spokojne dalej drngajte

  • 17.3
   Miriam says:

   chlapci,chlapci,chlapci…vy si myslite, ze vam niekto veri tieto vase hlasovacky :) ved ked vlastnim portal, tak si vyklikam kolko chcem negativnych like. kazdy kto ma iny nazor je smerak :) kazdy kto je za fesiho obchodujuceho pozabucky o poziciu vice je 1. tak radsej zruste diskusie, lebo ked hocico napisem, vrhne sa na mna admin a zrusi ma. a ze lepsia otvorena trnava. PALEC DOLEEEEEEE.

   • 17.3.1
    Heisenberg says:

    Ajajajaj! Zla sprava pre Vas, Miriam. Tie hlasy su ozaj reakcia na Vase komenty a ziaden admin to tu nevyklikava ani Vas nerusi, takze Vam tato informacia moze byt voditkom pri dalsich diskusiach. Smelo do toho.

 18. 18
  Miriam says:

  Je vidiet kto je hlavný favorit volieb, ked sa pod clakom KDH a Smere riesi Brocka :)

  ZA LEPSIU TRNAVU

 19. 19
  Michal says:

  Preč so SMERácko KDHáckou mafiou, preč z birmovanými komunistami a náboženskými farizejmi !!!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.