reklama

Žitňanský považuje Stankov program za populistický a nezodpovedný. Odporúča mu použiť kalkulačku

Nosné body volebného programu strany Smer – sociálna demokracia v Trnave a kandidáta na primátora mesta Bystríka Stanka považuje jeho konkurent z pravicovej koalície Ján Žitňanský za populistické a potenciálne nebezpečné pre zdravý vývoj mestského rozpočtu. Vyhlásil to dnes na tlačovej besede.

Stankovi zároveň Žitňanský odporúča „skvelú pomôcku“, ktorou je podľa jeho slov obyčajná kalkulačka.

„Jej používaním sa dá predísť predkladaniu nezmyselných a nezodpovedných návrhov, spôsobujúcich neprimerané napätie v rozpočte mesta,“ upozornil kandidát na primátorskú stoličku za koalíciu šiestich subjektov – KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, SaS, Nova a Most-Híd.

Ján Žitňanský vyzval Bystríka Stanka, aby predložil Trnavčanom jednoduchý výpočet: „Aká je suma, potrebná na zabezpečenie splnenia ich populistických sľubov a kde ju v mestskom rozpočte chcú nájsť. Či chcú Trnavu výrazne zadlžiť, alebo ktorej skupine obyvateľov chcú tie peniaze z rozpočtu vziať.“

zitnansky-1
Ján Žitňanský (v popredí) na dnešnej tlačovej besede

Medzi hlavné body volebného programu Smeru patrí okrem iného zadarmo mestská hromadná doprava pre všetkých obyvateľov Trnavy, rekonštrukcia mestskej polikliniky, zubná pohotovosť, dobudovanie cyklochodníkov a v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom prepojenie Trnavy s Malými Karpatmi, rozšírenie športovo-rekreačnej oblasti lesoparku Kamenný mlyn v časti pri rybníkoch, rekonštrukcia ihriska v Orolskej záhrade, obnova Botanickej ulice, obchodného centra na Linčianskej, vybudovanie malometrážnych bytov pre seniorov a mladých, dokončenie revitalizácie a opráv ulíc v centre mesta – začať s rekonštrukciou existujúcich ciest a chodníkov vo všetkých obvodoch či vybudovanie Zariadenia opatrovateľskej starostlivosti na Coburgovej ulici.

„Je viac ako úsmevné čítať o plánoch rekonštruovať ihrisko v Orolskej záhrade, ktoré nepatrí mestu; alebo rekonštruovať budovy nákupného centra na Linčianskej, ktoré patria známemu trnavskému privatizérovi. V rovnakej rovine je aj vybudovanie súbežnej cesty medzi diaľničným privádzačom a Sereďskou cestou, kde sú v tejto chvíli stále majetkovo-právne neusporiadané pozemky. Aj prepojenie Trnavy cyklochodníkom s Malými Karpatmi je dobrý nápad, o ktorom sa dlhšie hovorí, ale nie je seriózne predkladať ho ako kľúčový zámer volebného programu, pokiaľ je ešte potrebné absolvovať množstvo rokovaní s partnermi, ktorí majú príslušné kompetencie. Až potom možno hovoriť o jeho realizácii,“ reaguje Žitňanský a pokračuje: „Pri zabezpečení zubnej pohotovosti by sme radi boli nápomocní, ale nemôžeme nahrádzať neschopnosť štátu či vyššieho územného celku v poskytovaní zdravotnej starostlivosti, na ktorú sme všetci odkázaní.“

Otázku MHD zadarmo pre Trnavčanov tiež pravicová koalícia nechvaľuje. Prioritou sú podľa nich dôstojné podmienky cestovania a zachovanie čo najnižších cien pre deti, študentov a seniorov, rovnako tak úprava grafikonu podľa požiadaviek verejnosti. „Pozrite sa ako skončil autobus zadarmo do hypermarketu. Jazdil špinavý, zdevastovaný a normálny človek sa tam bál nastúpiť,“ prirovnal.

„Z týchto dôvodov považujem návrhy Smeru za populizmus, ktorý už zruinoval nejeden štát či samosprávu,“ zdôraznil Žitňanský a pripomenul, že odmieta súťaž v tom, kto toho pred voľbami sľúbi viac.

Program pravicového zoskupenia Naše mesTTo je, ako pripomenul, „koncipovaný s ohľadom na rozpočtovú zodpovednosť a poctivý prístup k obyvateľom tohto mesta. Nesľubujeme, čo nemôžeme splniť. Dali sme si do neho body, ktorých splnenie vieme zabezpečiť, pretože spadajú do pôsobnosti mestskej samosprávy“.

zitnansky-2
V histórii tohto mesta sme sa vždy bránili vysokému zadlžovaniu, hospodárili sme zodpovedne pri realizovaní potrebných investičných zámerov, uviedol bývalý primátor Štefan Bošnák (tretí zľava)

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2014 16:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Žitňanský považuje Stankov program za populistický a nezodpovedný. Odporúča mu použiť kalkulačku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.