reklama

Športovci si zabehajú na prelome rokov v rámci Trnavskej bežeckej trilógie

Počas sviatočného obdobia si v Trnave už tradične obujú svoje maratónky bežci. Vybehať vianočné dobroty môžu športovci hneď na troch podujatiach v rámci Trnavskej bežeckej trilógie 2014/2015.

Prvým z nich je Zimný beh zdravia na Štefana v piatok 26. decembra so štartom o 11. hodine.

Beží sa trať na 3,2 a 9,6 kilometra. Prezentácia sa uskutoční od 9.30 do 10.30 hodiny v zasadačke atletického oddielu v areálu Slávie.

Na Nový rok sa pobeží Trnavský novoročný beh so štartom o 14. hodine. Organizátori vyhlásili trasu s dĺžkou 8 km pre dospelých, pre žiakov na 1238 metrov (vzdialenosť pripomína rok udelenia výsad slobodného kráľovského mesta uhorským kráľom Belom IV.). Prezentácia sa uskutoční od 12.30 do 13.30 hodiny.

Záver trilógie obsatará Trojkráľová šestka v utorok 6. januára 2015 so štartom o 11. hodine. Pobeží sa 6,4 km bez rozdielu vekových kategórií. Prezentácia bude v zasadačke od 9.30 do 10.30 hodiny.

zimny-beh-1
Štart Zimného behu zdravia

Ilustračné foto

Prihlasovanie na jednotlivé behy bude prebiehať vždy pred samotným behom. Pre účastníkov je zabezpečený horúci čaj a ceny, ktoré budú rozdelené formou tomboly, do ktorej budú taktiež zapojení všetci účastníci.

Vedenie a tréneri Atletického klubu AŠK Slávia Trnava sa rozhodoli pri príležitosti bežeckej trilógie pomôcť rodine ťažko chorého Trnavčana Maroša, ktorého syn sa venuje atletike v Trnave.

Cieľom výzvy, do ktorej sa môžu zapojiť zúčastnení bežci aj ďalší dobrosrdeční ľudia, je pomôcť Marošovi absolvovať čo najviac potrebných procedúr a rehabilitácií, aby opäť mohol viesť plnohodnotný život.

Marošov príbeh aj cestu, ako pomôcť jemu a jeho štvorčlennej rodine, nájdete na tejto stránke.

Ďalšie informácie o Trnavskej bežeckej trilógii nájdete na Facebooku (link).

Organizátori vyhodnotia celkových víťazov na základe súčtu umiestnení v každom z jednotlivých pretekov.

Viac informácií nájdete v propozíciách k jednotlivým podujatiam:
Zimný beh zdravia
Trnavský novoročný beh
Trojkráľová šestka

Ulož ako PDF
Napísal 23. decembra 2014 13:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.