reklama

Nočné výbuchy na Družbe ničia a ohrozujú majetok, prípadmi sa zaoberajú kriminalisti

Zničený drevený domček, preliezka a reklamná betónová skruž. Taká je doterajšia vizitka neznámych páchateľov, ktorí sa v ostatných týždňoch zabávajú ničením verejného majetku na sídlisku Družba pomocou pyrotechniky.

Podľa viacerých obyvateľov sídliska nepravidelné a pomerne silné výbuchy počuť v nočných alebo skorých ranných hodinách na Družbe už asi 3 až 4 mesiace.

Nie každá rana za sebou zanechá poškodený majetok. Polícia však už eviduje aj tri prípady, pri ktorých páchatelia za sebou nechali spúšť.

Prípadmi sa intenzívne zaoberajú aj trnavskí kriminalisti. „Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie v súbehu s prečinom nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Doteraz posledný výbuch zničil betónovú skruž na Spartakovskej ulici za zimným štadiónom, určenú na lepenie plagátov.

Silný výbuch roztrhol betónový komín na dve časti. „Veľká rana otriasla sídliskom v nedeľu 22. februára pred piatou hodinou ráno,“ hovorí obyvateľ sídliska Michal.

vybuch-druzba-1
vybuch-druzba-3
Nedeľný zásah policajných vyšetrovateľov na Spartakovskej ulici

Priestor určený na výlep plagátov sa nachádza len pár metrov od detského ihriska Agátka, ktoré sa tiež stalo terčom útokov.

Trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová: „Prvýkrát zasahovali policajti 5. februára po 22.00 hodine na ihrisku pri zimnom štadióne. Príčinou explózie bolo použitie bežne dostupnej pyrotechniky. Ohňostrojová guľa bola vhodená do dreveného domčeka, ktorý sa výbuchom poškodil. Druhý prípad zaevidovali policajti o dva dni neskôr. V sobotu 7. februára krátko po pred polnocou došlo k poškodeniu detskej drevenej preliezačky. Výbuch spôsobil podľa vyjadrenia znalca tzv. odpaľovač ohňostrojov,“ priblížila.

Policajti v oboch prípadoch miesta prehľadali, zadokumentovali všetky stopy aj za pomoci policajného pyrotechnika a znalca z Kriminalisticko – expertízneho ústavu.

Zatiaľ posledný zaznamenaný výbuch z nedele 22. februára spôsobili páchtelia podľa predbežných informácií opäť pomocou pyrotechniky.

„Aj v tomto prípade zasahovali na mieste pyrotechnici a experti z kriminalisticko – expertízneho ústavu. Vyšetrovateľ prípad preveruje ako všeobecné ohrozovanie,“ pripomenula Linkešová.

V tesnej blízkosti silnej explózie boli odparkované autá, polícia zatiaľ eviduje len jedno poškodené vozidlo s drobnými škrabancami.

Polícia podľa slov krajskej hovorkyne posilnila v tejto lokalite výkon služby aj v spolupráci s hliadkami mestskej polície. Prípadom sa zaoberajú aj policajní operatívci.

„Ak si občania všimli podozrivé osoby, akékoľvek informácie môžu poskytnúť na číslo 158,“ vyzýva polícia.

vybuch-druzba-4
vybuch-druzba-2
Detailné pohľady na poškodenú skruž

FOTO: 1x(mb)

Ulož ako PDF
Napísal 24. februára 2015 8:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nočné výbuchy na Družbe ničia a ohrozujú majetok, prípadmi sa zaoberajú kriminalisti”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.