reklama

Druhým zástupcom primátora Trnavy sa stal Matej Lančarič

Primátor mesta Trnavy Peter Bročka určil svojho druhého zástupcu. Od 26. februára túto funkciu vykonáva poslanec mestského zastupiteľstva Mgr. Matej Lančarič.

„Ľudia dali vo voľbách jasne najavo, že chcú vidieť nové tváre, preto dávam šancu mladým, ktorí do činnosti samosprávy môžu priniesť nové myšlienky a prístupy,“ uviedol Bročka.

Matej Lančarič pôsobí v samospráve ako poslanec mestského zastupiteľstva od roku 2010, už niekoľko rokov sa angažuje najmä v ekologických a dobrovoľníckych aktivitách.

lancaric
Druhý viceprimátor mesta Trnava Matej Lančarič

„Ťažiskom jeho činnosti v pozícii druhého zástupcu primátora bude sociálna oblasť, individuálna agenda sociálneho odboru mestského úradu a vybrané projekty týkajúce sa mládeže a životného prostredia. Jeho prioritou bude aj rozvoj občianskej spoločnosti v Trnave a prehĺbenie spolupráce medzi Mestom a tretím sektorom,“ informuje mesto Trnava v tlačovom vyhlásení.

Matej Lančarič pôsobí v občianskom združení Trnavská alternatíva, je spoluorganizátorom festivalu Ekofest, výťažok ktorého býva pravidelne prerozdeľovaný na nákup a výsadbu stromov v rôznych lokalitách Trnavy.

V roku 2010 bol zvolený do mestského zastupiteľstva ako nezávislý poslanec, o štyri roky neskôr poslanecké kreslo obhájil. Na Prednádraží získal najvyšší počet voličských hlasov.

Podľa štatútu mesta Trnavy musí primátor svojho prvého zástupcu vymenovať do 60 dní od zloženia sľubu. Ak tak neurobí, zástupcu zvolí mestské zastupiteľstvo.

Primátor môže poveriť zastupovaním dvoch zástupcov primátora, pričom určí ich poradie. Primátor mesta Trnavy zložil sľub 12. decembra 2014 na ustanovujúcom zasadnutí nového mestského zastupiteľstva v konferenčnej sále trnavskej radnice a za svojho prvého zástupcu určil 3. februára 2015 Mgr. Tibora Pekarčíka.

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2015 15:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Druhým zástupcom primátora Trnavy sa stal Matej Lančarič”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.