reklama

OZ Trnavská 13 pripravuje premiéru rodinnej Cyklosoboty s deťmi

Občianske združenie Trnavská 13 pripravuje novú aktivitu. Niekoľkokrát do roka chce organizovať na území mesta pohodové rodinné cyklojazdy smerujúce z mesta do okrajových častí. Podujatie pod názvom Cyklosobota s deťmi sa má uskutočňovať vždy v sobotu dopoludnia. Prvá bude 18. apríla.

Štart prvej „cyklosoboty“ je naplánovaný na 18. apríla o 10. hodine pred hlavnou budovou železničnej stanice.

Zo stanice sa cyklisti presunú do Promenády a cez Kalváriu do reštaurácie Sessler, kde bude pre deti pripravené malé občerstvenie.

Z Kalvárie prejde pelotón po cyklochodníku na ulici Terézie Vansovej do Kamenného mlyna.

Počas menšej prestávky sa deti môžu spoločne zahrať v „kolečku“ amfiteátra.

„Podujatie má byť o rodine, spoločných prechádzkach, spoznávaní nášho mesta zo sedla bicykla, vybudovaných cyklotrasách, aj o miestach, kde by cyklochodníky mali pribudnúť. Veríme, že postupom času sa budú malí aj veľkí Trnavčania môcť presúvať na bicykloch v rámci mesta a okrajových zón stále bezpečnejšie a pohodlnejšie,“ vyjadril nádej za tím Trnavskej 13 Marek Adamec.

Prvá trasa má dĺžku približne desať kilometrov. Zraz je pri parkovisku bicyklov pred budovou stanice.

Účasť detí je podmienená bezpečnostnou helmou. Organizácia podujatia je koordinovaná s mestom Trnava.

Udalosť nájdete aj na Facebooku (link tu).

cyklosobota-1a

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2015 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.