reklama

Chmelár, Samson a Fedor budú diskutovať na témy ako terorizmus, úloha NATO či islamský štát

Eduard Chmelár, Ivo Samson a Martin Fedor budú hosťami verejnej diskusie na súčasné témy akými sú terorizmus, islamský štát, vojnové konflikty, úloha NATO v európskom priestore a ich mediálny obraz.

Podujatie s podtitulom Skutočne žijeme v bezpečnostnom vákuu? organizuje Centrum európskych štúdií FSV UCM v Trnave v stredu 15. apríla o 18. hodine na Pekárskej 40/A.

Diskusia je určená pre študentov aj pre verejnosť.

ces-pl

Súčasný vývoj postmodernej spoločnosti v oblasti bezpečnostných otázok čelí niekoľkým výzvam. Bezpečnosť, či už z hľadiska chápania vojenskej, teritoriálnej alebo osobnej integrity, sa stáva fenoménom, ktorý nielen ovplyvňuje globálnu politiku, ale najmä životy každého z nás.

Pojem terorizmus sa za poslednú dekádu stal často skloňovaným javom medzinárodnej politiky a jeho kognitívne uchopenie je témou politologického a sociálneho diskurzu.

Ohrozenie života, frustrácia alebo panika sú sprievodnými javmi nielen obetí teroru, ale psychologickými odtieňmi správania sa aktérov teroristických činov.

Informačná spoločnosť, v ktorej žijeme, sa stáva komunikačným nástrojom nielen pre objekty, ale aj pre subjekty bezpečnostných rizík.

Médiá, ktoré sú nositeľmi poznania pre obyčajného človeka, získavajú v súčasnosti čoraz viac politickej moci nielen v kontexte s bezpečnostnými otázkami sveta, ale aj s vývojom postmodernej demokracie. Konšpirácie, vágne informácie alebo polopravdy sú len jednými z nástrojov manipulácie spoločnosti a tvorby verejnej mienky.

Ako čeliť bezpečnostným rizikám, akými sú terorizmus, islamský štát, vojnové konflikty, úloha NATO v európskom priestore a ich mediálny obraz bude témou diskusie hostí Eduarda Chmelára, Iva Samsona a Martina Fedora.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2015 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Chmelár, Samson a Fedor budú diskutovať na témy ako terorizmus, úloha NATO či islamský štát”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.