reklama

Prvá Cyklosobota s deťmi vyšla na výbornú. Ďalšia bude v máji

Premiérovej Cyklosoboty s deťmi organizovanej OZ Trnavská 13 sa zúčastnilo šesť desiatok malých aj veľkých cyklistov. Aj napriek chladnejšiemu ráno si účastníci jazdu v uliciach mesta a do Kamenného mlyna pochvaľovali. Trnavská 13 plánuje podujatie organizovať niekoľkokrát do roka.

Cyklistický strapec odštartoval po 10. hodine zo železničnej stanice a postupne sa presúval cez Promenádu, Františkánsku, Šrobárovu, Kalváriu, Sesslera, ulicu Terézie Vansovej až do Kamenného mlyna.

„Prišlo medzi nás šesťdesiat ľudí, z toho asi dvadsať detí. Ukázalo sa, že sobota, rodina, deti a bicyklovanie jednoducho idú k sebe, tesšia nás pozitívne reakcie zúčastnených,“ hodnotil Marek „Bačer“ Adamec z Trnavskej 13.

Na myšlienku zorganizovať akciu tohto typu prišli spoločne členovia združenia ešte vlani.

Cieľom má byť spoznávanie svojho mesta zo sedla bicykla, ale aj spoločne strávený čas rodičov so svojimi deťmi zmysluplne – pohybom.

„Mnohí naši priaznivci su cyklisti. Medzi nami sú ľudia, ktorí sa aktívne venujú cykloturistike po Slovensku, Čechách, Francúzsku a dalších krajinách. Väčšina z nás je rodičmi, preto sme chceli v tomto uponáhľanom svete stráviť jedno sobotne dopoludnie aj so svojimi deťmi. Pridali sme podniky na ceste, ktoré nám pripravili občerstvenie. Deti sa mohli zabaviť, dospelí porozprávať, a všetci si aj trošku zašportovali. Akcia vyšla super,“ tešia sa členovia OZ Trnavská 13.

Podľa slov Mareka Adamca podobné jazdy chcú organizovať 4 až 5-krát za rok.

Ďalšiu plánujú na druhú polovicu mája.

FOTOGALÉRIA:

cyklosobota-1

cyklosobota-2

cyklosobota-3

cyklosobota-4

cyklosobota-5

cyklosobota-6

cyklosobota-7

cyklosobota-8

cyklosobota-9

cyklosobota-10

cyklosobota-11

cyklosobota-12

cyklosobota-13

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2015 11:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.