reklama

Kukučínova ulica je v dezolátnom stave. Dočká nového povrchu, chodníkov aj cyklochodníka

Mestská samospráva pripravuje projekt komplexnej rekonštrukcie Kukučínovej ulice. Cesta je v súčasnosti v dezolátnom stave. Na riešenie nevyhovujúceho stavu je v tohtoročnom rozpočte vyčlenených 400-tisíc eur.

Povrch komunikácie je prevažne z liateho asfaltu, miestami z asfaltobetónu. Cesta je značne poškodená, obsahuje praskliny, sieťové rozpady, prepadliny, výtlky.

Pôvodná cesta bola riešená ako betónová a jej preasfaltovaním v minulosti sa značne zhoršil spôsob odvodnenia, kedy sa cesta dostala prakticky miestami až na úroveň chodníka.

kukucinova
Kukučínova ulica

Foto: MsÚ

Rekonštrukcia Kukučínovej ulice sa dotkne úseku od kruhovej križovatky so Špačinskou po križovatku so Slnečnou ulicou v dĺžke približne 450 metrov.

Mesto aktuálne hľadá dodávateľa projektovej dokumentácie pre realizačný projekt.

V zadaní sa počíta s umiestnením chodníka pre peších a cyklochodníka na pravej strane ulice (od Špačinskej), obe komunikácie budú široké dva metre. Nedávno zrekonštruovaný chodník na ľavej strane by mal zostať zachovaný. Pribudne aj nové verejné osvetlenie.

Pri budove Obchodnej akadémie vzniknú kolmé alebo šikmé parkovacie státia, ďalšie budú pozdĺžne na pravej strane ulice.

„Návrh ozelenenia musí zohľadňovať a vychádzať z navrhnutého dopravného usporiadania uličného priestoru. Do koncepcie navrhovaného ozelenenia Kukučínovej ulice je nutné začleniť všetky pôvodné hodnotné a perspektívne dreviny ako základnú kostru zelene ulice. Jej doplnenie o ďalšie líniové, plošné alebo solitérne prvky zelene (živé ploty, kry, trvalky, stromy) je potrebné navrhnúť tak, aby v hraniciach riešeného územia vznikol funkčný a bezpečný uličný priestor. Doplnená vegetácia má plniť nielen hygienickú funkciu, ale aj funkciu estetickú,“ znejú požiadavky mestského úradu adresované autorovi projektu.

Mapa:

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2015 11:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kukučínova ulica je v dezolátnom stave. Dočká nového povrchu, chodníkov aj cyklochodníka”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.