reklama

Zelené átrium zažilo svoj deň D. Po dvoch rokoch výstavby projekt slávnostne otvorili

Jedinečný projekt bytového domu Zelené átrium na ulici Štefana Moyzesa v Trnave slávnostne otvorili v stredu 13. mája 2015. Stavebné práce v areáli opustených polygrafických závodov úspešne zavŕšili po dvoch rokoch.

Slávnosť sa uskutočnila pod vedením partnera projektu koncernu Saint-Gobain, najväčšieho výrobcu stavebných materiálov na svete.

Bytový dom otvorili jeho excelencia Didier Lopinot, francúzsky veľvyslanec na Slovensku, Fabrice Didier, viceprezident spoločnosti Saint-Gobain, ktorý prišiel na otvorenie priamo z Francúzska, autor projektu Miroslav Marko a vedúci odboru územného rozvoja a koncepcií MsÚ v Trnave, architekt Milan Horák ako zástupca mesta Trnava.

zel-atr1

zelene-atr-1

Akt otvorenia sa odohral slávnostným zaliatím lipy, ktorá symbolizuje ekologickosť projektu a zároveň aj Slovensko.   Medzi asi 100 pozvanými hosťami sa nachádzali okrem reprezentantov všetkých divízií koncernu Saint-Gobain aj zástupcovia investora a generálneho dodávateľa SMF Marko a subdodávateľov, Inštitútu pre energeticky pasívne domy, Slovenskej rady pre zelené budovy, ako aj zástupcovia médií.

Zúčastnení hostia vyzdvihli jedinečnosť projektu, jeho ekologický rozmer, ako aj energetickú výnimočnosť.

Ing. arch. Milan Horák ocenil najmä skutočnosť, že starý opustený areál polygrafických závodov dostal novú funkciu a pripomenul dobrú spoluprácu medzi mestom Trnava a francúzskymi investormi.

Autor projektu Ing.arch. Miroslav Marko poďakoval všetkým za dobrú spoluprácu a vyjadril nádej, že Zelené átrium sa stane motiváciou aj pre iných a zaháji tak novú dobu vo výstavbe obytných budov na Slovensku.

Fabrice Didier vyjadril vďaku, že koncern mohol byť súčasťou projektu Zelené átrium a vyzdvihol jeho výnimočnosť nielen v slovenskom, ale aj európskom kontexte, keďže ide o vôbec prvý referenčný projekt koncernu, ktorý je revitalizáciou „brownfieldu“, teda pôvodne priemyselnej a opustenej plochy.

Podujatie bolo veľkolepým vyvrcholením dvojročnej výstavby budovy, ktorá Trnave zabezpečila ďalšie prvenstvo a určite bude ešte dlho pútať zraky odbornej verejnosti.

z-a3

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2015 14:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.