reklama

Verejná diskusia: Prečo (ne)vystúpiť z druhého piliera?

Centrum európskych štúdií FSV UCM v Trnave pozýva verejnosť na diskusiu s Jozefom Burianom a Ľudovítom Kaníkom. Nosnou témou podujatia sú otázky týkajúce sa zhodnotenia financií slovenského obyvateľstva v 2. dôchodkovom pilieri, debatovať sa bude aj o starobných dôchodkoch a komplexnej dôchodkovej reforme.

Svet, a Slovensko nevynímajúc, sa nachádza v období veľkých demografických zmien a čelí výzvam, ktoré je nutné riešiť v dlhodobých perspektívach.

Jednou z kľúčových možností ako prekonať starnutie populácie a ubúdajúcu vrstvu mladých ľudí v produktívnom veku, je politika dôchodkovej reformy. Enormné socio-ekonomické dopady posledných desaťročí prítomné v celej Európe vplyvom demografických výziev postupne vytvorili deficity vo verejných financiách.

Súčasný trend zabezpečenia dôchodkov sa opiera najmä o snahy vlád reformovať zákony tak, aby pokryli práve tieto nezrovnalosti vo vývoji populácie.

Témou diskusie, ktorú organizuje Centrum európskych štúdií Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda bude reforma dôchodkového systému na Slovensku a otázka zhodnotenia financií slovenského obyvateľstva v druhom pilieri.

Ako riešiť dilemy a mýty dôchodkového systému príde diskutovať štátny tajomník Ministerstva sociálnych vecí a rodiny SR Jozef Burian a bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny a súčasný poslanec NR SR Ľudovít Kaník.

Podujatie sa uskutoční v stredu 20. mája 2015 o 18.00 hod. na Pekárskej ul. 40 v Trnave.

2p-ucm

Ulož ako PDF
Napísal 19. mája 2015 0:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.