reklama

Verejná diskusia tvárou v tvár na radnici : Afroameričania, Rómovia, Moslimovia. Ako sa im žije?

Čo vám prvé napadne, keď si sadne muž s tmavšou pleťou na autobusovú zastávku? S akými každodennými situáciami sa stretáva Afroameričan, Róm či Moslim? Koho je to chyba? Veľvyslanectvo USA v spolupráci s Nadáciou otvorenej spoločnosti srdečne pozýva trnavskú verejnosť na diskusiu s názvom „Afroameričania, Rómovia, Moslimovia. Ako sa im žije?“. Budeme diskutovať o každodenných dopadoch príslušnosti k menšine a najčastejších stereotypoch. O svoje životné skúsenosti sa podelia zástupcovia jednotlivých menšín.

Pozvanie do diskusie prijal vzácny hosť z Ameriky Hilary O. Shelton, jeden z popredných bojovník za práva Afroameričanov a riaditeľ washingtonskej pobočky NAACP.

Mimovládna organizácia NAACP stála za prípravou mnohých kľúčových zákonov na zrovnoprávnenie postavenia Afroameričanov a práve Hilary Shelton je zodpovedný za lobing na federálnej úrovni.

V poslednom čase sa vyjardoval v amerických médiach aj k vzťahom medzi políciou a Afroameričanmi. Shelton navštívi Slovensko na tri dni a v diskusii bude hovoriť aj o vývoji postavenia Afroameričanov, priblíži kľúčové miľníky v zmene ich vnímania spoločnosťou, a takisto neobíde svoje osobné skúsenosti z bežného života.

ako-sa-im-zije-pos

Tešíme sa, že do diskusie prijal pozvanie aj Mohamad S. Hasna, riaditeľ Islamskej nadácie na Slovensku. Dozviete sa, ako vníma aktuálne vyjadrenia na adresu moslimskej komunity a objasní najväčšie mýty a nepravdy, ktoré sa dostali medzi verejnosť.

Tretím hosťom je Janette Maziniová, zakladateľka neziskovej organizácie Od emócií k poznaniu, ktorá sa už dlhé roky venuje vzdelávaniu v práci s ohrozenými a znevýhodnenými skupinami mladých ľudí. V roku 2012 svoj životný príbeh spracovala do autobiografického románu Cigánka.

Do diskusie prijal pozvanie aj novinár Lukáš Krivošík, k sociálnym témam sa vyjadruje na stránkach týždenníka .týždeň a spravodajskom webe aktuality.sk.

Je zástancom osobnej zodpovednosti a odmieta nekritický prístup v otázke menšín.

Diskusiu otvorí trnavský primátor Peter Bročka a bude sa konať v zasadacej miestnosti Mestského zastupiteľstva 1. marca utorok o 17:30 hodine.

Podujatie je otvorené aj pre verejnosť.

Udalosť nájdete na Facebooku, link tu.

(Tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2016 7:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Verejná diskusia tvárou v tvár na radnici : Afroameričania, Rómovia, Moslimovia. Ako sa im žije?”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.