reklama

FestDobréBohunice so svetovou country hviezdou Luan Parle, prídu aj Buty

Už o necelé dva týždne sa otvoria brány jedneho z najobľúbenejších rodinných festivalov na Slovensku – FestDobréBohunice. V piatok 24.júla sa začne už dvanásty ročník nekomerčného podujatia, ktoré sa snaží zviditeľniť najmä menšinové akustické žánre folk, country, bluegrass či world music.

Napriek tomu, že tento festival nepatrí medzi mediálne najznámejšie, každoročne ho navštevujú tisícky návštevníkov nielen zo Slovenska, ale aj susedných Čiech.

„Myslím, že najlepšia a najefektívnejšia reklama je odporúčací marketing. Ľudia, ktorí k nám prišli a páčilo sa im posúvajú správu o festivale ďalej a ja si nesmierne vážim túto podporu,“ priznáva otec festivalu Ivan Cali Podolský.

Práve jemu sa podarilo na Slovensko prilákať naozajstnú country star Luan Parle, ktorá okrem medzinárodných uznaní žne veľké úspechy aj v rodnom Írsku, kde je opäť nominovaná na najlepšiu speváčku. Taktiež získala tento rok nominácie za najlepší song a najlepšie video.

luan2
Luan Parle

To najlepšie, čo doma máme! Znie motto aj tohtoročných FestDobrýchBohuníc, kde sa počas víkendu predstavia naozaj špičky a legendy týchto žánrov na Slovensku a v Čechách.

Z bluegrassovej scény je to nepochybne medzinárodne uznávaný Robert Křesťan & Druhá Tráva, ale taktiež už legendárny Poutníci, či slovenský Candy Floss. Medzi legendy určite patrí aj zoskupenie Hop-Trop, či Allan Mikušek, ktorý na nočnej scéne predstaví aj nové skladby.

„Tešiť sa môžete aj na podľa mňa v súčastnosti najlepšiu slovenskú country skupinu Neznámi, ktorá práve na pódiu v Jaslovských Bohuniciach pokrstí svoj dlho očakávaný album. Krstnou mamou bude práve uznávaná country star Luan Parle,“ dodáva familiárne prezývaný Cali.

Najväčším lákadlom po country star Luan Parle bude určite aj legendárna skupina BUTY. Kto by sa netešil na skladby František, alebo Mám jednu ruku dlouhou a ďalšie?

Festival si získal obľubu aj tým, že dáva priestor pomerne menej známym avšak kvalitným kapelám a interpretom a organizátor upriamuje pozornosť práve na zoskupenie Silo a Lampa Svieť!, ktoré v minulosti vyhralo aj Košický Zlatý Poklad.

buty2
Buty

Medzi pesničkármi nebudú chýbať Janko Kulich & Kolegium, Peter Janku, Ľubo Konečný, či Robo Hulej. Stálicami na tomto podujatí je už aj country skupina Veslári, ktorá so zosnulým Petrom Dulom slovenskú country preslávila aj v zahraničí, či Spod Budína, KaTea, PaciPacifik.

Trampskú scénu podporí Trampas a pamätníci si určite spomená aj na Prešporok a ich Tancujúcu Kráľovnú. Príjemný šanzón predviedie sympatická Janais a hudbu z bretónska francúzsko-české zoskupenie Bran. To však zďaleka nie je všetko.

Organizátori si nechávajú v zálohe zopár prekvapení.
Spolu so sprievodnými akciami pre deti i dospelích je tak všetko nachystané na naozaj festdobré podujatie. Navyše už tradične je stanovanie, parkovanie bezplatné a ubytovať sa dá výhodne aj na priľahlom internáte.

„Niekoľko rokov sme pracovali na vernostnom programe pre našich fanúšikov, ale i kapely a spriatelené festivaly, či agentúry. Tento rok to práve spúšťame. Ten kto získa našu bezplatnú FestDobre vernostnú kartu bude mať naozaj veľké výhody. Okrem rôznych privilégií na bezplatnú účasť na privátnych koncertoch samozrejme aj výrazné zľavy na festivaly, koncerty, či albumy. Už teraz mám nachystaný projekt, kde sa držiteľ FestDobre vernostnej karty dostane za veľmi symbolickú sumu na veľký festival plný festdobrej muzičky,“ prezrádza Cali.

FestDobre karta je už funkčná aj pre tohtoročné vstupenky a viac informácií ako naozaj ušetriť viac ako 50% zo vstupenky v predpredaji nájdete na stránke www.festdobre.sk.

Zdá sa, že tento rok budú Jaslovské Bohunice naozaj festdobré.

(Tlačová správa)

fdb-amfik-full
Amfiteáter v Jaslovských Bohuniciach sa nachádza v príjemnom prostredí parku

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2015 23:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.