reklama

Klub kardiakov Trnavčanom pripomenie, aké je naše srdce krehké a zraniteľné

Zväz postihnutých civilizačnými chorobami v SR – Klub kardiakov, v spolupráci s Mestom Trnava, po prvýkrát organizuje pri príležitosti Svetového dňa srdca- benefičný koncert v kine Hviezda.

Podujatie sa uskutoční v piatok 25. septembra o 13.00 hodine.

Po koncerte bude na pešej zóne prebiehať štafeta KROK PRE SVOJE SRDCE. Pred štafetou vystúpia – Senior mažoretky z Brestovian.

Organizátori na obidve podujatia srdečne pozývajú nielen svojich členov, ale aj širokú verejnosť.

kk-t

Ilustračné foto: GI-F

„Štafetový kolík bude v tvare srdca, aby sme si všetci uvedomili, aké je naše srdce krehké a zraniteľné. Naša organizácia týmto chce upútať pozornosť na civilizačné ochorenie, ktoré postihuje čoraz väčšiu skupinu obyvateľstva,“ približuje Zväz postihnutých civilizačnými chorobami v SR – Klub kardiakov.

ZPCCH v SR – Klub kardiakov so sídlom na Vančurovej ulici v Trnave bol založený v roku 1999. Združuje ľudí do 65 rokov, ktorí sú po operáciách srdca, transplantáciách chlopní, liečia sa na vysoký krvný tlak a iné ochorenia.

„Je dôležité, aby po diagnostikovaní a následnom odchode z pracovného procesu nebol nik uzatvorený vo svojom byte, sám a v obavách, že už nie je plnohodnotným človekom,“ pripomína predsedníčka trnavského zväzu Viera Podzimková.

Ako dodáva, trnavský klub kardiakov pravidelne usporadúva zdravotné cvičenia, rekondično – rehabilitačné pobyty, primerané turistické túry, športový deň, zimný pochod do Kamenného mlyna, spoznávacie zájazdy, prednášky a iné akcie.

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2015 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.