reklama

Mesto chce postaviť dve nové materské školy, otázkou zostáva financovanie investície

Dve nové materské školy na Tulipáne a Prednádraží chce postaviť mesto z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Radnica aktuálne pripravuje projekty, ktoré v prípade vyhlásenia výzvy na čerpanie dotácií predloží. Otázkou zostávajú termíny, či a kedy budú výzvy zo strany štátnych inštitúcií vyhlásené a – samozrejme – či budú projekty trnavskej samosprávy pri uchádzaní sa o dotácie úspešné.

Jedna nová materská škola by mala vzniknúť na ulici Maxima Gorkého. V dvojpodlažnom objekte budú podľa predstáv mesta Trnava štyri nové triedy, každá s kapacitou maximálne 23 detí.

Súčasťou budovy, ktorá má byť situovaná priamo v tichom oplotenom areáli ZŠ Gorkého, majú byť okrem štyroch tried aj štyri spálne, šatne, umyvárne, výdajňa stravy, riaditeľňa, zborovňa, šatňa pre personál a ďalšie skladové a technické miestnosti.

Projekt má riešiť okrem návrhu objektu materskej školy aj spevnené plochy, chodníky, nové stožiare verejného osvetlenia, sadové úpravy a návrh detského ihriska s s hracími prvkami pre všetky vekové kategórie detí navštevujúce materskú školu.

Projektová dokumentácia novej materskej školy pre územné rozhodnutie má byť k dispozícii v druhej polovici februára 2016, jej súčasťou budú aj vizualizácie navrhovaného dvojpodlažného objektu.

Podobný projekt má pripraviť mesto podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča aj na Mozartovej ulici, plánovaná kapacita škôlky na Prednádraží bude rovnako niekoľko desiatok miest.

mskolka

Ilustračné foto

„Vláda Slovenskej republiky už avizovala, že zo štátneho rozpočtu podporí aj projekty tohto typu. Očakávame vypísanie výziev na čerpanie dotácií z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), ktorý umožní čerpať finančné prostriedky okrem iného aj na realizáciu nových vzdelávacích aktivít. Mesto Trnava chce byť pripravené, preto v prípade, že bude možné uchádzať sa o peniaze z týchto zdrojov, už budeme mať k dispozícii hotové projekty, ktoré predložíme,“ vysvetlil Tomašovič.

Ako doplnil, v prípade, že výzvy vyhlásené nebudú a program IROP nebude realizovaný, alebo mesto nebude úspešné vo svojej snahe získať dotáciu z IROP-u, vylúčené nie je ani financovanie investície z vlastných alebo úverových zdrojov.

Radnica pred niekoľkými mesiacmi avizovala, že plánuje rozšíriť súčasnú kapacitu trnavských materských škôl o ďalšie miesta (článok sme priniesli tu). V súčasnosti je mesto schopné prijať asi 1800 detí.

Mesto Trnava vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 21 materských škôl, osem z nich je súčasťou základných škôl s materskou školou.

V Trnave fungujú aj súkromné a cirkevné materské školy s celkovou kapacitou približne 280 detí.

V rokoch 2009 – 2015 vzniklo v materských školách mesta Trnava dvanásť nových tried pre 260 detí.

V minulom školskom roku nebolo z kapacitných dôvodov prijatých 71 detí, v aktuálnom školskom roku 2015/16 nebolo umiestnených približne 50 detí.

ms-tt

Zdroj: Mesto Trnava, jún 2015

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2015 10:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce postaviť dve nové materské školy, otázkou zostáva financovanie investície”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.