reklama

Cyklisti skočili do sedla a privítali nový rok ako sa patrí

Chladné počasie ani slabé sneženie neodradilo tri desiatky trnavských cyklistov od už tradičnej Novoročnej cyklojazdy.

Symbolické podujatie priateľov cyklistiky zvoláva už štvrtý rok Erik Hirner z trnavského Cyklocentra Plus.

Presne napoludnie 1. januára 2016, len zopár hodín po silvestrovskej noci, sa odvážilo vysadnúť do sedla v teplote tesne pod nulou takmer 30 milovníkov cyklistiky.

novorocna1

novorocna2

novorocna3

Foto: (eh, pp)

Medzi väčšinou rekreačnými jazdcami a nadšencami nechýbal ani slovenský juniorský reprezentant a odchovanec domáceho CK Olympik, dnes jazdiaci vo farbách medzinárodného Cycling Academy Team-u pod patronátom Petra Sagana, Ľuboš Malovec.

V pelotóne štartujúcom pod mestskou vežou sa objavil aj bývalý zverenec legendárneho Kamila Haťapku, víťaz etapy na Okolo Slovenska Karol Lipovský, tréner Bohuš Kujovič, spoluzakladateľ Trnavskej cyklistickej ligy Ladislav Duboš, známy vytrvalostný cyklista Marek Harčarik a mnohí ďalší.

“Cieľom akcie je stretnúť sa s priateľmi, symbolicky na Nový rok urobiť prvé kilometre v pohodovom tempe, spoločne si zaželať všetko dobré,” poznamenal Erik Hirner.

A tak sa aj stalo. Pelotón spoločne potočil pedálmi miestami aj po jemne zasneženom povrchu takmer hodinku po cestách v blízkom okolí Trnavy.

Ulož ako PDF
Napísal 3. januára 2016 23:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.