reklama

Trnava spoznala najrýchlejšieho lezúňa

Už siedmy ročník lezúňskych pretekov sa uskutočnil cez víkend 5. júna 2016 v priestoroch OC MAX Trnava.

Obľúbené podujatie medzi rodičmi má jednoduché pravidlá, lezúni súperia o to, kto prekoná 5 metrová dráhu najrýchlejšie. Dovolené je fandenie rodičov, ktorí môžu svoje ratolesti motivovať k lepším výkonom.

S ambícou prekonať slovenský rekord, ktorý je 8,7 sekundy, prišli viacčlenné rodinné „tímy“.

Zaujímavosťou je, že tento rekord vznikol na prvom ročníku podujatia a držíteľ rekordu má dnes už 8 rokov. Tento rok sa na štart „postavilo“ 56 lezúňov. Postupne sa vo vyraďovacích závodoch stretli priradené dvojice.

lezuni1
O preteky drobcov bol ako už býva zvykom veľký záujem
lezuni3
Víťazkou sa stala táto malá slečna

V prvej päťke tento krát dominovali dievčatá. Hranicu 12 sekúnd prekonala iba jediná pretekárka Julianna Jakab s časom 11,9 sekundy a za ňou nasledovali Štefan Pavelka (12,7) a Vanesa Arvaiová (13,6).

Učastnícky diplom s časom si odniesli všetci prihlasení.

Veronika Štrbíková – zástupkyňa OC MAX Trnava, vyjadrila spokojnosť s podujatím, aj počtom účastníkov: „Tešíme sa, že medzi rodičmi je podujatie obľúbené, našli sa aj takí, ktorí súťažili už druhý či tretí raz – a tak lezúni z minulých ročníkov povdzbudzovali svojich mladších súrodencov.“

Výsledky:
1. Julianna Jakab 11,9s
2. Štefan Pavelka 12,7s
3. Vanesa Arvaiová 13,6s
4. Rebeka Píschinger 15,1s
5. Adela Karasová 16,3s

lezuni4
lezuni2

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2016 21:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.