reklama

Štátny archív v Trnave otvoria na jeden deň pre verejnosť

Ministerstvo vnútra SR pozýva verejnosť na viaceré podujatia organizované v štátnych archívoch. Do akcie sa zapája aj Štátny archív v Trnave.

Dňa 9. júna 1948 organizácia UNESCO založila Medzinárodnú radu archívov. V deviaty júnový deň si teda pripomíname Medzinárodný deň archívov. Archívy na celom svete sa pri tejto príležitosti otvárajú širokej verejnosti, naše slovenské nevynímajúc.

Štátny archív v Trnave so sídlom na Štefánikovej 7 sa v tomto roku po prvý raz pripája k medzinárodnej iniciatíve a vo štvrtok 9. júna 2016 od 9:00 do 17.00 pri príležitosti Medzinárodného dňa archívov pozýva všetkých na Deň otvorených dverí.

archiv-tt
Pozvánka

Pre návštevníkov je pripravená výstava Z pokladov archívu. Nebudú chýbať ani komentované prehliadky budovy archívu o 9.00 11.00, 13.00 a 15.00.

„Odporúčame všetkým so záľubou v histórii vypočuť si prednášku Trnavské brány v stredoveku so začiatkom o 12.00 a 16:00. Pripravené sú zaujímavé aktivity pre malých i veľkých vrátane ukážok lukostreľby na nádvorí archívu. Skupiny návštevníkov nad 10 osôb prosíme, aby sa ohlásili vopred na tel. čísle 033/551 15 03,“ poznamenala Marta Fabianová z tlačového odboru kancelárie ministra vnútra SR.

Okrem Trnavy sa k inicatíve pridávajú aj archívy v Kremnici, Šali, Prešove, Poprade, Topoľčanoch a 11. júna aj Slovenský národný archív v Bratislave.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2016 19:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.